Hoşgeldiniz  

Yetim, Öksüz, Engelli Ve Şehit Çocuklarına Yardım Arttırıldı

admin | 17 Eylül 2019 | Eğitim, İstanbul, Manşet, Siyaset A- A+

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla, İstanbul’daki yetim, öksüz, engelli ve şehit çocuklarına tek seferde verilen 250 TL’lik yardım 300 TL’ye yükseltildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla, yetim, öksüz, engelli ve şehit çocuklarına tek seferde verilen 250 TL’lik yardım 300 TL’ye yükseltildi. İBB Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamındaki burstan yararlanmak isteyenler, Anadolu ve Avrupa yakasındaki İBB ofislerinden başvuru yapabilecekler.

İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü (MEB) okullarda çalışma başlattı. Yapılan çalışma ile İstanbul genelinde yardım alabilecek çocuklar tespit edildi. Yardımlarda, engelli öğrenciler için MEB’in kabul ettiği yaş sınırı kabul edilecek. Anaokulu, kreş ya da özel okullara gidenler yardımlardan yararlanamazken, şehit çocukları bu kapsamın dışında tutulacak ve özel okula gitseler bile İBB yardımından faydalanabilecekler.

-95 BİN ÖĞRENCİ YARARLANABİLECEK-

Bir seferde karşılıksız verilecek olan 300 TL’lik yardımdan İstanbul genelinde tespit edilen 95 bin öğrencinin yararlanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda, yetim, öksüz, engelli ve şehit çocuklarına tek seferde verilen 250 TL’lik yardım bu yıl yüzde 20 arttırılarak 300 TL’ye yükseltildi.

-BAŞVURULAR SALI GÜNÜ-

Yardım almak için başvurular 17 Eylül Salı günü başlayacak ve İBB Eğitim Yardımları Başvuruları Müdürlüğü’nün Avrupa yakasında Edirnekapı ile Anadolu yakasındaki Selimiye ofislerinden yapılacak.

BAŞVURUDA GEREKLİ BELGELER-

İBB’nin Anadolu ve Avrupa yakasındaki ofislerinden yapılacak başvurularda velilerden istenilecek belgeler şöyle:1- Öğrenci Belgesi (Öz anne, öz baba veya yasal vasisi olmayan veliler için; öğrenci belgesine, öğrenci velisini belirtir ibarenin okul müdürlüğünce yazılması ve bu ibarenin altının okul müdürlüğünce ayrıca mühürlenip imzalanarak öğrenci belgesinin tanzim edilmesi gerekmektedir),

2- Ödemeyi alan velinin ve öğrencinin kimlik fotokopileri (Aslının ibraz edilmesi gerekmektedir)3- Engelliler için engel durumunu gösterir belge (Geçerlilik süresi halen devam eden; Sağlık kurulu raporu aslı görülerek veya Rehberlik Araştırma Merkezlerinden (RAM) alınan rapor)4- Yetim, öksüz ve şehir çocuğu olan öğrenciler için nüfus müdürlüğünden alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği veya ölüm belgesi.

-AVRUPA VE ANADOLU YAKASI ÖDEME TAKVİMİ-

Gerekli şartları sağlayan öğrencilere verilecek yardım her ilçe için farklı tarihlerde yapılacak.

Eylül Ayı Ödeme Takvimi:

Adalar / 17 Eylül

Ataşehir / 18-19-20 Eylül

Avcılar / 17-18 Eylül

Arnavutköy / 19 Eylül

Bakırköy / 20 Eylül

Bağcılar ve Beykoz / 23-24-25 Eylül

Bahçelievler ve Çekmeköy / 26-27 Eylül

Başakşehir / 30 Eylül

Kadıköy / 30 Eylül ve 1 Ekim

Ekim Ayı Ödeme Takvimi:

Bayrampaşa / 1-2 Ekim

Beşiktaş ve Beylikdüzü / 3 Ekim

Beyoğlu / 4 Ekim

Kartal / 2-3-4 Ekim

Büyükçekmece ve Çatalca / 7-8 Ekim

Pendik / 7-8-9-10-11 Ekim

Esenler / 9-10 Ekim

Eyüpsultan / 11 Ekim

Esenyurt ve Maltepe / 14-15-16 Ekim

Gaziosmanpaşa ve Sancaktepe / 17-18 Ekim

Fatih ve Sultanbeyli / 21-22-23 Ekim

Güngören ve Şile / 24 Ekim

Sarıyer, Silivri ve Tuzla / 25 Ekim

Kağıthane / 30 Ekim

Küçükçekmece / 31 Ekim ve 1 Kasım

Üsküdar / 30-31 Ekim ve 1 Kasım

Kasım Ayı Ödeme Takvimi:

Şişli / 4 Kasım

Sutangazi / 5-6 Kasım

Ümraniye / 4-5-6-7-8 Kasım

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.