Hoşgeldiniz  

Uluslararası Arenada Savunma ve Havacılık Sektörünün Gözdesi

admin | 10 Aralık 2019 | Ekonomi, Manşet, Teknoloji A- A+

Dünyanın en büyük 10 savunma ve havacılık şirketinden biri tarafından satın alınan DragonFly, üç boyutlu baskı teknolojilerinin tek adresi Nano Dimension tarafından üretiliyor.

Üç boyutlu baskı teknolojilerinin elektronik üretimdeki tek adresi Nano Dimension tarafından üretilen DragonFly, dünyanın en büyük 10 savunma ve havacılık şirketinden biri tarafından satın alındı.

DragonFly, özellikle prototipleme süreçlerinde hızlı ve etkili olma konusunda sağladığı katkı sayesinde sektörün gelişimine de önemli faydalar sunuyor.

DRAGONFLY, ULUSLARARASI ARENADA SAVUNMA VE HAVACILIK SEKTÖRÜNÜN GÖZDESİ OLDU…

Küresel savunma ve havacılık pazarında önemli rol oynayanDragonFly’ı kullanan firmalar3D yazıcının üstün özellikleriyle tüm gelişim döngülerini kontrol altına alarak elektronik süreçlerinde dönüşüm sağladı. DragonFlyOrtadoğu ve Kuzey Afrika temsilciliğini üstlenen CDT’nin Genel Müdürü Alpay Göğüş,üç boyutlu üretim teknolojilerinin savunma ve havacılık sektörüne sağladığı katma değerleri şöyle anlattı:

“Savunma ve havacılık sektöründe tasarım zorluğu yaşanması çok sık görülen alışılmış bir durumdur, bu zorlukları çözmenin en doğru yöntemi ise tartışmasız katmanlı üretim teknolojileridir. En önemli küresel savunma şirketlerininDragonFly’ı bünyesine katarak inovasyonu mümkün kılması, minyatürleştirme ve özelleştirmenin yanı sıra hassas ve hafif parçaların üretiminde sağladığı kolaylıklar sayesinde tasarım mühendislerinin işlerini kolaylaştırarak vazgeçilmez haline getirmeyi başarması önemlidir.”

DragonFly’ın, sektörün binlerce bileşenden oluşan karmaşık sistemlerini takip etmek, prototip sürecini kısaltarak tamamen işlevsel olarak laboratuvardan sahaya çıkabilmesini sağlamak gibi önemli kritik aşamalar için çok büyük yarar sağladığını belirten Alpay Göğüş,Ar-Ge giderleri ve test maliyetlerinde de önemli düşüş elde edildiğini ve verimliliği artırdığını da sözlerine ekledi. Alpay Göğüş, DragonFly’ın diğer faydalarını da şöyle anlattı:

“İşlevsel parçaları özelleştirerek kullanıcısının her kompakt cihaza daha fazla özellik sığdırmasını sağlayan DragonFly ile sensör, anten, iletken geometriler, bağlantılı cihazlar, baskılı devre kartları ve benzeri pek çok elektronik bileşenler üç boyutlu olarak yazdırılabiliyor.

Montajı basitleştirmek, olası arıza noktalarını azaltmak ve güvenilirliği artırmak için toplam parça sayısını azaltıyor ve hafifletiyor. Bu etkileyici teknoloji, savunma ve havacılık şirketlerinin yenilikçi ürünlerini rahatça ve güvenilir şekilde prototiplemelerini sağlıyor.Ürün gizliliği, üretim bağımsızlığı, hızlı ürün yinelemesi gibi kritik konuların söz konusu olduğu sınıflandırılmış savunma sanayisi dünyasında DragonFly, hızlı prototipleme, yenilikçi devre tasarımı ve geliştirilmiş performans sunarak tasarımların hızlıca test edilebilmesini sağlıyor.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.