Hoşgeldiniz  

Meteorolojik Uyarı: Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağabilir

admin | 25 Haziran 2018 | İstanbul, Manşet, Son Dakika, Türkiye, Üst Manşet A- A+

Meteoroloji uzmanları tarafında “Marmara Bölgesi ve Batı Karadeniz Bölümü’nde süper hücreli fırtınalar görülebilir. Ceviz büyüklüğünde dolu ve yerel seller mümkün.” Uyarısı yapıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda ise, “Yurdumuzun Kuzeybatı Kesimlerindeki Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanaklara Dikkat!” ifadelerine yer verildi.

ÜLKEMİZDE GENEL DURUM

Meteoroloji tarafından yapılan tahminlerde, yurdumuzun kuzeybatı kesimlerinin yarın (26.06.2018 Salı) Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor.

Yağışların yarın (26.06.2018 Salı) Trakya’da, Çarşamba (27.06.2018) günü İstanbul başta olmak üzere Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin hafta sonuna kadar ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde (Trakya, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz) etkili olmaya devam etmesi bekleniyor.

SEL, SU BASKINI, YILDIRIM, DOLU YAĞIŞI VE ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

Kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara sebep olacağı tahmin edildiğinden, yetkililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

HAVA SICAKLIKLARI İÇ VE DOĞUDA NORMALLERİN 4-7 DERECE ÜZERİNDE

Hava sıcaklıkların bu hafta boyunca iç ve doğu bölgelerimizde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 4-7 derece üzerinde seyredeceği, batı bölgelerimizde ise yağışa rağmen önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ, VATANDAŞLAR VE YETKİLİLERİN TEDBİRLİ OLMALARINI İSTEDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları oluşması muhtemel riskler Ani Sel, Su Baskını, Yıldırım gibi olumsuzluklara karşı uyarırken, vatandaşlar ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.