Hoşgeldiniz  

Kovid Tedbiri Engellileri İçin Engelsiz 112 Uygulaması Başladı

admin | 04 Nisan 2020 | Genel, Manşet, Sağlık A- A+

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sokağa çıkma yasağı kapsamındaki engelli vatandaşlarımız, ihtiyaçlarını engelsiz 112 uygulamasından bildirebiliyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü ya da kronik rahatsızlığı olan işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız, Engelsiz 112 uygulamasını arayarak ihtiyaçlarını yetkililere iletebilecek.

112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı kapsamına giren işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme videosu hazırladı.

Videoda, 112 Acil Çağrı Merkezinde görevli iki kadın personel işaret diliyle “Sayın 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız, yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmanız yasaktır. İhtiyaç anlarınızda lütfen Engelsiz 112 uygulaması üzerinden bizi arayın.” şeklinde bilgilendirme yaptı.

Engelsiz 112 uygulaması, akıllı telefon ya da tabletlere app store ya da play store ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Engelsiz 112 uygulaması sayesinde, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız, ihtiyaçlarını yetkililere iletebiliyorlar

Engelsiz 112 uygulaması sayesinde, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız, ihtiyaçlarını yetkililere iletebiliyorlar💻https://www.icisleri.gov.tr/sokaga-cikma-yasagi-kapsamindaki-engelli-vatandaslarimiz-ihtiyaclarini-engelsiz-112-uygulamasindan-bildirebiliyorEngelsiz 112 Uygulamasını indirmek için📱https://apps.apple.com/tr/app/engelsiz-112/id1459073123?l=tr📱https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakanlik112.mobil.engelsiz112

T.C. İçişleri Bakanlığı paylaştı: 2 Nisan 2020 Perşembe
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.