Hoşgeldiniz  

KİPTAŞ Sosyal Konut ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Üretecek

admin | 05 Şubat 2020 | Emlak, Genel, İstanbul, Kentsel Dönüşüm, Manşet, Üst Manşet A- A+

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “KİPTAŞ artık sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri üretecek. Eldeki konutlar riskli yapılarda oturup ev sahibi olmayanlara satılacak.”

KİPTAŞ tarafından sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “KİPTAŞ artık sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri üretecek. Eldeki konutlar öncelikle riskli yapılarda oturanlar sonra ev sahibi olmayan İstanbullulara sunulacak.” Dedi.

KİPTAŞ il etapta, Çatalca’dan 5. Levent’e 6 farklı projede bulunan 272 daireyi, öncelikle İstanbul’da riskli yapı raporlu evlerde oturan ve başka konutu olmayan mülk sahipleri için satışa çıkarıyor.

KİPTAŞ’TAN RİSKLİ YAPILARDA OTURANLAR İÇİN KONUT KAMPANYASI!

KİPTAŞ; Çatalca’dan 5. Levent’e 6 farklı projede bulunan 272 daireyi, öncelikle İstanbul’da riskli yapı raporlu evlerde oturan mülk sahipleri için satışa çıkarıyor. İBB’nin “Önceliğimiz Deprem” diyerek hayata geçirdiği “Deprem Seferberlik Planı” kapsamındaki kampanya ile mevcut yapı stoğunun verimli şekilde kullanılması amaçlanıyor. İBB iştiraki KİPTAŞ, konut kampanyası ile olası İstanbul depremi konusunda farkındalığı artırmak, yapı güvenliği bilincini üst seviyeye taşımak istiyor.

KİPTAŞ; kampanya kapsamında, muhtelif bölgelerde, 83 ile 166 m2 arasında değişen büyüklüklerde 2+1, 3+1 ve 4+1 toplam 272 daire satışa sunacak. Bu dairelerin çoğunluğu hemen teslim avantajına sahipken, kalan projelerin de bu yıl içinde teslim edilmesi planlanıyor. Depreme dayanıklı yapıların bir diğer önemli özelliği, enerji kimlik belgesine sahip olması. Bu belge ile binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı sağlanırken, enerji israfı önlenerek, çevre de korunuyor.

UYGUN FİYAT VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

KİPTAŞ, riskli yapılarda yaşayanların kısa süre içinde güvenli konutlara geçebilmesi için kampanyada uygun ödeme koşullarının sağlanmasına büyük önem gösterdi. Kampanya kapsamındaki dairelerin fiyatı 185 bin liradan başlıyor. Peşin alımlarda %10 olmak üzere, değişen peşinat tutarına göre farklı indirim oranları bulunuyor. 24 ay vade farksız, 36, 48 ve 60 ay için 0.75 faiz oranı ve banka masrafsız sabit ödeme imkanı sağlanıyor.

BAŞVURU KOŞULLARI VE SÜRECİ

Her bütçeye ve kesime hitap eden projelerle ilgili bilgiler, KİPTAŞ’ın (kiptas.istanbul) internet sitesinin yanı sıra sosyal medya hesaplarında yer alıyor. Ayrıca; 3 Şubat – 17 Şubat 2020 tarihleri arasında Merkezefendi’de bulunan KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’ne başvurarak, detaylı bilgi almak mümkün. Kampanya kapsamında; 17 Şubat 2020 tarihinden itibaren, İstanbul’da oturduğu riskli yapı raporlu evi dışında herhangi bir evi olmayan, 18 yaşını doldurmuş ve ödeme alışkanlığına sahip kişiler için satış süreci başlayacak.

SOSYAL KONUT VE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNE KAYNAK YARATILACAK

2019’un Ağustos ayında göreve gelen KİPTAŞ yönetimi; şeffaf ve açık iletişimi ilke edinerek, birinci önceliğini sosyal konut projelerine verirken, kentsel dönüşüm ile de depreme dayanıklı konut sayısını artırmayı amaçlıyor. Satış kampanyasından elde edilecek gelir de bu projelere kaynak yaratmak için kullanılacak.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.