Hoşgeldiniz  

Kariyer İBB: ‘İBB İş İlanlarına Başvuranlar Dikkat!’

admin | 12 Kasım 2019 | Ekonomi, Genel, İstanbul, Manşet, Üst Manşet A- A+

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç duyduğu personel alımlarını şeffaf ve açıkça duyurmak için açtığı, yoğun ilgi gören Kariyer İBB’den dolandırıcılara karşı uyarı geldi.

Kariyer İBB’den yapılan uyarıda, bazı kişilerin İBB iş başvurusunda yardımcı olacağını iddia ederek vatandaşları dolandırmaya çalıştıklarının ortaya çıktığı, bu kişilere asla itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

KARİYER İBB’DEN YAPILAN UYARI:

İBB İş İlanlarına Başvuranlar Dikkat!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç duyduğu personel alımlarını şeffaf ve açıkça duyurmak için açtığı Kariyer İBB yoğun ilgi gördü. 16 milyon kişinin yaşadığı İstanbul’da bu ilgiyi bazı kişilerin dolandırıcılık yapmak için kullandığı ortaya çıktı. İBB iş başvurusunda yardımcı olacağını iddia ederek vatandaşları dolandırmaya çalışan bu kişilere asla itibar etmeyin.

Bildiğiniz üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerine ait iş ilanları 23 Eylül 2019 tarihi itibariyle www.kariyer.ibb.istanbul web adresi üzerinden açıkça herkesin bilgisine paylaşılmaya başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştirak şirketlerinde çalışmak isteyenler siteye yoğun ilgi gösterince, bu konunun bazı kişilerce suistimal edilmeye çalışıldığı anlaşıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İBB İnsan Kaynakları Müdürlüğü, vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yapılan resmi açıklama şöyle:

İBB’DEN UYARI: DOLANDIRICILARA KANMAYIN!

İstanbul’da bazı kişi veya kişilerin belediye bünyesinde farklı birimlere personel alımı yapıldığı, iş ihtiyacı olanların işe alınacakları, kendilerinin vatandaşları işe yerleştirmede aracılık yapabileceklerini iddia ederek para topladıkları yönünde bilgiler edinilmiştir. Konunun başkanlığımızı ilgilendiren bir yönü bulunmamakta olup vatandaşlarımızın dolandırıcılık mağduru olmaması için bu tür söylemlere itibar etmemesi gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alım süreçleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 4857 sayılı İş Kanunu ve diğer sair mevzuat hükümlerine göre yapılmakta ve bu yöndeki ilanlar belediyemizin kurumsal internet sayfası www.ibb.gov.tr üzerinden kamuoyuna duyurulmaktadır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.