Hoşgeldiniz  

KAMU HASTANELERİNİN İŞLEVSİZLEŞTİRİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

admin | 10 Temmuz 2017 | Genel, İstanbul, Manşet, Sağlık A- A+

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yaptığı açıklamayla Kamu Hastanelerinin işlevsizleştirilmesi veya taşınması söz konusu olmadığını duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

İAKKHB (İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği) Genel Sekreterliği Disk Birleşik Metal İş Sendikası salonunda STK’ların da katılımı ile Fatih Sultan Mehmet Hastanesi (FSM) Eğitim ve Araştırma (EA)’ndaki gelişmelerin değerlendirildiği toplantı ile ilgi yazılı basın açıklaması yaptı.

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği (İAKKHB) Genel Sekreterliği tarafından yapılan konu ile ilgili açıklama:

Disk Birleşik Metal İş Sendikası toplantı salonunda 07.07.2017 Saat 19:00’da yapılması planlanan toplantıya konu edilen Kamu Hastanelerinin işlevsizleştirilmesi veya taşınması söz konusu değildir.

SBÜ Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınması veya işlevsizleştirilmesi asla söz konusu olmayıp bu söylenti dezenformasyondan ve yalandan ibarettir. Ek hizmet binasına geçmek isteyen bir kısım branş Hekimlerimiz kendi istekleriyle Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçici olarak görevlendirilmiştir. Ancak SBÜ Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de yine aynı branşta da ve aynı kalitede hizmet sunulmaya devam edilmektedir.

Ayrıca belirli branşlarda hastanemiz daha da güçlendirilmiş ve Anadolu yakasının tek inme merkezi hastanemizde hizmete açılmıştır. Taşıma ve işlevsizleştirme asla gündeme gelmemiştir. Bu konu siyasi polemik haline getirilmek istenmektedir. Bu durumdan hem sağlık çalışanları hem de yöneticiler rahatsızdır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.