Hoşgeldiniz  

İstanbul’da Sağanak Yağış Etkili Olmaya Devam Ediyor

admin | 17 Ağustos 2019 | İstanbul, Manşet, Son Dakika, Üst Manşet A- A+

İstanbul’da Boğaz çevresinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişleri Fatih, Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar, Kadıköy ilçelerinde etkili olmaya devam ediyor.

İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut da beraberindeki teknik ekiple özellikle Fatih, Eminönü bölgesinde yaşanan su baskınlarını ve İBB’nin yaptığı çalışmaları yerinde inceliyor.

ŞEHİR HATLARI, İDO, BUDO SEFERLERİNDE İPTALLER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlarının etkili olmaya devam ettiğinin kaydedildiği açıklamada;  İstanbul’da hali hazırda Boğaz çevresinde (Fatih, Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar, Kadıköy) kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişleri etkili olmaya devam ediyor. İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı. Şehir hatları, İDO, BUDO seferlerinde iptaller yaşanıyor.17 Ağustos 2019 sabah saatlerinden itibaren il genelinde etkili olan sağanak yağmur geçişleri neticesinde Fatih’te metrekarede ortalama 114 kg yağış kaydedilmiş olup en fazla yağış Fatih, Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye ilçelerinde görülmüş olup metrekareye ortalama 30- 40 kg yağış kaydedildi.”  İfadelerine yer verildi.

2 BİN 148 PERSONEL 645 ARAÇ VE İŞ MAKİNESİ İLE MÜDAHALE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sel baskınları ve su birikintilerinin yaşandığı bölgelere İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik ve Zabıtaya bağlı 2 bin 148 personel 645 araç ve iş makinesi ile müdahale ediyor. Beyaz Masa 153’e gelen 2 bin 414 ihbar da İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü yerinde çözüm ekipleri tarafından inceleniyor.

Hava muhalefeti nedeniyle kapanan T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı, TF1 Maçka-Taşkışla Teleferik Hattı seferleri normale döndü. T3 Kadıköy-Moda tramvay hattında enerji kesintisi nedeniyle sefer yapılamıyor.

YAĞIŞLI HAVA BOĞAZ ÇEVRESİ VE ANADOLU YAKASINDA ETKİLİ OLMAYA DEVAM EDECEK

Yağışlı havanın akşam saatlerine (20.00) kadar Boğaz çevresi ve Anadolu yakasında kuvvetli şekilde etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor. İstanbul’da İl genelinde ortalama 25 ila 30 kg arası yağış ölçüldü.

İSTANBUL’UN PROBLEM YAŞANAN KRİTİK NOKTALARI

Eminönü, Fatih, Üsküdar, Beşiktaş, Sarıyer, Kadıköy bölgelerinde meydana gelen su baskınları ve göllenmelere ekiplerimiz tarafından müdahale ediliyor.

Özellikle problem yaşanan kritik noktalar:

Sahilyolu Kazlıçeşme

Sahilyolu Samatya

Sahilyolu Yenikapı

Unkapanı alt geçit

Aksaray alt geçit

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı alt geçidi

Saraçhane alt geçidi ve Fevzipaşa caddesi

Kumkapı alt geçidi 9. Kabataş tramvay yolu

Eminönü meydan ve alt geçidi

D100 Kazlıçeşme

Üsküdar meydan ve sahil yolu

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri Önü

Çengelköy Sahilyolu

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.