Hoşgeldiniz  

İSTANBUL FIRTINA YAĞIŞ VE SEL BASKINLARINA TESLİM

admin | 27 Temmuz 2017 | İstanbul, Manşet, Son Dakika A- A+

Öğleden sonra başlayan, akşam saatlerinde artarak devam eden zaman zaman dolu şeklindeki sağanak yağışın etkilediği İstanbul genelinde çok sayıda olumsuzluk yaşandı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Haydarpaşa Limanı’nda bulunan vinçler devrildi. Kurtuluş’ta mezarlık duvarı vatandaşların üzerine yıkıldı, Yıldırım düşen Kağıthane’deki depoda yangın çıktı. Taksim Gezi Parkı’nda ağaçlar kökünden söküldü.

PENCERELERDEN UZAK DURUN!

Yetkiler yıldırım düşmesine karşı uyardıkları vatandaşları pencerelerden ve yoğun metal olan alanlardan uzak durmaları ikazında bulunuyor.

CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE DULU EV ARAÇ VE İŞYERİ CAMLARINI KIRDI

İstanbul’un tamamına ceviz büyüklüğünde dolu yağarken, şiddetli rüzgar ve dolu nedeniyle bazı ev ve işyerlerinin camları kırılırken, camları da kırılan araçların zarar gördü.

ULAŞIM OLUMSUZ ETKİLENDİ, ZAMAN ZAMAN DURDU

Yağış nedeniyle İstanbul’daki ulaşım da olumsuz olarak etkilendi. Marmaray, metro ve tramvayda baskınlar nedeniyle ulaşım durdu. Metro istasyonlarındaki sel baskınları nedeni ile vatandaşlar istasyonlardan çıkamadı.

AVRASYA’DA TRAFİK DURDU

Yağış ve fırtına sebebiyle geçici süre trafiğe kapatılan Avrasya Tüneli’nde trafik normale döndü.

DENİZ VE HAVA ULAŞIMI  OLUMSUZ ETKİLENDİ

Vapur severleri durduruldu. Yağış ve fırtınaya açıkta yakalanan deniz ulaşım araçları açıkta mahsur kaldı. Yolculara can yelekleri dağıtılan tekneler uzun süre sonra açılan görüş ile birlikte iskelelere yanaşarak yolcularını indirebildi. Karaköy-Kadıköy seferlerinde deniz otobüsü kayalıklara çarptı.

Hava ulaşımı da yoğun yağıştan etkilenirken Atatürk Havalimanı’nda bir süre uçuşlar durduruldu.

İDO SEFERLERİNDE İPTALLER VAR

Yoğun yağış nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri’nde (İDO) hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsü seferleri yapılamadı, bazı seferler de iptal edildi.

HADARPAŞA’DA VİNÇ DEVRİLDİ YANGIN ÇIKTI

Haydarpaşa Garı’nın Kulesine devrilen vinç nedeniyle yangın çıktı. Çevre ilçe itfaiyeleri müdahale ederek yangını söndürdü. Bir vatandaş yaralı kurtuldu.

ALT GEÇİTLER SU DOLDU, GEÇİT VERMEZ OLDU

Kısa sürede düşen yoğun yağış nedeni ile su dolan altgeçitler trafiği olumsuz etkiledi. İstanbul’da karayolu ulaşımı durma noktasına gelirken, birçok araç köprü altlarında sulara gömüldü.

KURTULUŞ’TA MEZARLIK DUVARI YIKILDI

Kurtuluş’ta bulunan bir mezarlığın çöken bahçe duvarının altında vatandaşların olduğu şeklindeki iddialar üzerine arama kurtarma ekipleri bahçe duvarı kaldırılarak toprak altında kaln vatandaşları kurtarma çalışması sürdürüyor.

DUVAR ENKAZI TEMİZLENİYOR

Kurtuluş’ta yıkılan mezarlık duvarının altında kalan araçlardan iki, taşların arasından da bir vatandaşın yaralı olarak kurtarıldığı belirtiliyor. Enkaz altında kimsenin olmadığı, arama kurtarma çalışmaları sonlandırılarak temizlik çalışmalarına geçildiği bilgisi geçiliyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.