Hoşgeldiniz  

İmar Barışı Başvuru Süresi Cumhurbaşkanı Kararıyla Uzatıldı

admin | 31 Ekim 2018 | Emlak, Gündem, Kentsel Dönüşüm, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Türkiye A- A+

Ruhsatsız veya ruhsat aykırı yapıları Yapı Kayıt Belgesi ile kayıt alına alan “İmar Barışı” başvuru süresinin 2 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan ruhsatsız veya ruhsat aykırı yapıları Yapı Kayıt Belgesi ile kayıt alına alan “İmar Barışı” düzenlemesinde başvuru süresinin 31 Aralık’a kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi 31 Aralık 2018’e kadar uzatıldı.

Söz konusu karar 3194 sayılı İmar Kanunu’nun geçici 16’ncı maddesi gereğince verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefiyle hayata geçirilen İmar Barışı’nda 8 Haziran’da başlayan başvurular Ekim ayı sonu itibarı ile sona erecekti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 27 Ekim tarihi itibarıyla yaklaşık 8 milyon 150 bin kişinin “İmar Barışı” için başvuruda bulunduğunu bildirmişti.

“İmar Barışı” Başvuru Süresi Uzatılması İle İlgili Cumhurbaşkanlığı Kararı:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
escort bayan tuzla bayan