Hoşgeldiniz  

İBB ‘Heyecanları Engel Tanımayan’ 250 Özel Sporcuyu Ağırladı

admin | 04 Aralık 2019 | Genel, İstanbul, Manşet, Spor, Üst Manşet A- A+

Dünya Engelliler Günü Spor Şöleni yüzme, basketbol ve atletizm branşlarında ‘Heyecanları Engel Tanımayan’ 250 özel sporcunun renkli gösterilerine sahne oldu.

İBB Spor İstanbul tarafından “Dünya Engelliler Günü Spor Şöleni” düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından “Heyecanımız Engel Tanımıyor” sloganı ile düzenlenen Dünya Engelliler Günü Spor Şöleni Fatih Spor Kompleksi’nde yaklaşık 250 özel sporcuyu ağırladı. Engelli sporcuların mücadele ettiği yüzme yarışları, BJK Spor Kulübü ve 1907 Fenerbahçe takımlarının tekerlekli sandalye basketbol gösteri maçı, çocuk atletizm yarışları ve İBB Engelliler Spor Müdürlüğü (İSEM) Özel Dans Gösteri Grubu’nun halk oyunu gösterileri izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Türkiye’nin ilk engelli belediye başkanı, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de sporcularla birlikte yüzerken, BJK Asbaşkanı Fatih Hakan Avşar, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Beyazıt, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı A. Ruşen Çetin, İBB Spor Kulübü Genel Sekreteri Erdem Aslanoğlu ve Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur da özel sporcuları yalnız bırakmadı.

SKOR BOARD’UN ÇALIŞMADIĞI MAÇTA DOSTLUK KAZANDI

Birçok engelli bireye ilham olan BJK Spor Kulübü ve 1907 Fenerbahçe tekerlekli sandalye basketbol takımlarının gösteri maçı izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Skor board’un çalıştırılmadığı ve kulüp yöneticilerinin de sporcularını yalnız bırakmadıkları maçta dostluk kazandı.

REKORTMEN MİLLİ YÜZÜCÜLER ÖZEL SPORCULARA EŞLİK ETTİLER

Engelli sporcu kategorilerinde düzenlenen yarışlar sonrası, rekortmen Milli Yüzücüler Bahar Atamer, Berna Gedik, Bige Vardar, Duygun Yurteri, Halim Lafçı, Mert Zeydanlı, Merve Şendil, Osman Zengin, Oya Bekbay, Özlem Ör ve Ümit Kemal Cengiz engelli sporcularla birlikte kulaç attılar.

Türkiye’nin ilk engelli belediye başkanı olan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, bedensel engelli milli yüzücü Emine Avcu ve Spor İstanbul tesislerinde eğitim alan engelli yüzücülerle birlikte havuzdaydı. Sporcularla birlikte yüzen Hançerli “Çok cesaretliyim, çünkü Türkiye şampiyonu ile yarışmayı göze aldım. Kaybedeceğim, geride kalacağım. Olsun. Şampiyon arkadaşlarla yarışmak benim için oldukça heyecan verici. Şunu ifade etmek lazım, umut olduğunda, cesaret olduğunda, geleceğe dair hayaller olduğunda aşamayacağınız engel yok,” diye konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.