Hoşgeldiniz  

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İYİ Partililerle Buluştu.

admin | 01 Ekim 2019 | Gündem, İstanbul, Manşet, Siyaset A- A+

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul il yönetimiyle yaptığı toplantının bir benzerini, İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun da katıldığı İYİ Partililerle gerçekleştirdi.

İmamoğlu, Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıyı, “Seçim sürecindeki ittifakımızın devamıyla ilgili bir toplantı” sözleriyle özetledi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da “İBB, milletin malıdır, devletin malıdır. O anlayışla hareket ediliyor. Yönetim, tamamen bu zihniyet üzerine hareket ediyor. ‘Hiçbir şekilde partizanlaşılmayacak’ düsturuyla hareket ediliyor. Bugüne kadar da o şekilde hareket edildi” diyerek, İmamoğlu’na teşekkür etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve il yöneticileri ile 39 ilçe başkanını Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde ağırladı.

“İTTİFAKIMIZIN DEVAMIYLA İLGİLİ BİR TOPLANTI”

“Bugünkü sohbetimiz bir değerlendirme sohbeti” diyen İmamoğlu, “Temelde, seçim sürecindeki ittifakımızın devamıyla ilgili bir toplantı. Hem geçmiş olan 3 aylık minik bir özeti hem de önümüze dönük bir kısım değerlendirmeleri, İYİ Parti İl Başkanımız ve bütün İstanbul’u temsilen siz değerli başkanlarla sohbet etme arzumuz oluştu. Yaklaşık 1 hafta 10 gün önce CHP yöneticilerimizle bir toplantı yapmıştık. Şimdi İYİ Parti İl Başkanımız ve yöneticilerimizle yapıyoruz. Sizleri ağırlamaktan da keyif duyduğumu belirtmek isterim” şeklinde konuştu. İmamoğlu’nun ardından söz alan Kavuncu da, “Seçim sonrasında periyodik olarak bir araya gelip, süreci en verimli şekilde, birlikte yürütebilmek adına çalımalar yürütüyoruz. Seçim öncesinde nasıl canla başla koşturduysak, seçim sonrasındaki süreçte de, ki daha önce de konuşmuştuk sürecin birlikte götürülmesi konusunda, o anlayış üzerine devam ediyoruz” dedi.

KAVUNCU: “İBB, MİLLETİN MALIDIR”

“İlçelerimizle, ilçe başkanlarımızla sık sık bir araya geliyorum” diyen Kavuncu, şunları söyledi:“Hemen hemen her gün 2-3 ilçeyi ziyaret ediyorum. İlçe teşkilatlarına, İBB’deki süreci, sizden gördüğüm, duyduğum kadarıyla anlatıyorum. Bugünkü bu toplantıyla alakalı ödev de sayın Başkan’dan geldi. ‘İlçe teşkilatlarına, il başkanlı divanına da süreçle alakalı vereyim’ dediler. Biz de bundan çok memnun olduk. Bir yaklaşım ve anlayış var; ben, Başkan’ın kendisine de hep bunu söyledim: İBB, milletin malıdır, devletin malıdır. O anlayışla hareket ediliyor. Yönetim, tamamen bu zihniyet üzerine hareket ediyor. ‘Hiçbir şekilde partizanlaşılmayacak’ düsturuyla hareket ediliyor. Bugüne kadar da o şekilde hareket edildi. Biz, bu anlayışın sonuna kadar arkasındayız.  Başkanın kendisine, sizlerden de aldığım güçle, Türkiye’deki yaklaşımın bu şekilde değişmesi gerektiğini söyledim. Fakat bu, siyasi realitelerin de göz ardı edileceği anlamına gelmiyor.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.