Hoşgeldiniz  

Gamze Akkuş İlgezdi Down Sendromlu öğrencileri Ziyaret Etti

admin | 22 Mart 2019 | Ataşehir, Eğitim, Manşet, Siyaset, Üst Manşet A- A+

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Zihinsel ve fiziksel performansı yaşıtlarına göre geride olan bireylerin bağımsızlıklarını kazanabilecek duruma gelebilmeleri ve topluma uyum sağlamaları amacıyla eğitim veren Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Down Sendromlu öğrenciler de eğitim görüyor.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, merkezde eğitim gören özel eğitim öğrencisi Down sendromlularla tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Down sendromluların yoğun olarak eğitim gördüğü Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’ni de gezen Gamze Akkuş İlgezdi, kurum işleyişi hakkında ilgililerden bilgi aldı. Özel eğitim başvurusu için gerekli olan rapor aşamasında hastanelerde zorlukların yaşandığı bilgisini alan İlgezdi, bu konuda gerekli araştırmaların yapılacağını, gerekirse TBMM’ye bir önerge verileceğini kaydetti.

Hızlı siyaset gündeminde süreçten kopulduğunu ifade eden Gamze Akkuş İlgezdi, davet ile buluşmaya vesile olan Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticilerine teşekkür ederek, “Down sendromu hastalık değil +1 kromozom farkıyla genetik bir farklılıktır. Hayatın rengi, inceliği ve güzelliği bu farklılıkta saklıdır. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğim.” Dedi.

Ziyarete vesile olan Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu’ya da teşekkür eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “Bu konumdaki çocuklarımız bizlere göre daha siteril bir ortamda yaşıyorlar. Çünkü dünyalarında yalan yok. Her şeyin güzeline layıklar. İnsanlığı kaybettiği birçok özelliği taşıyor olmaları bizim eksikliğimizi daha çok ortaya çıkarıyor. Bizim onlardan öğreneceğimiz çok şey var. İnsan kelimesinin içini en güzel dolduran kesim.” İfadelerine yer verdi.

Recep Kenan paylaştı: 21 Mart 2019 Perşembe

Down sendromlu Bizim Ev Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi dezavantajlı çocuklar ile birlikte pasta kesen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, tablo ve tavla hediye edildi. İlgezdi, kendisine hediye edilen tabloyu TBMM’deki odasının en güzel yerine asacağını söyleyip, hediye edilen tavla ile de tavla oynadı.

Gamze Akkuş İlgezdi, tek tek ilgilendiği dezavantajlı öğrenciler ve veliler ile kurum yöneticileri ile fotoğraf çektirerek ziyaretini tamamladı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
escort bayan tuzla bayan