Hoşgeldiniz  

Dr.Hüdaverdi Kul Çankırı’dan MHP Milletvekili A.Adayı

admin | 10 Mayıs 2018 | Ataşehir MHP, Manşet, Siyaset A- A+

Sağlık Bakanlığında Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı görevi yapan Dr. Hüdaverdi Kul, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde 27. Dönem MHP Çankırı milletvekili aday adayı oldu.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Tuzla İlçe Sağlık Müdürlüğü görevini yürütürken Sağlık Bakanlığında Daire Başkanlığı görevine atanan bir süre daire başkanı olarak görev yapan Dr. Hüdaverdi Kul, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak genel seçimlerde 27. Dönem MHP Çankırı milletvekili aday adayı oldu.

Aday adaylık başvurusu için Sağlık Bakanlığı’ndaki görevinden istifa eden Dr. Hüdaverdi Kul, Recep Kenan aracılığıyla itvhaber.com’a yaptığı özel açıklamada Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin oluru ile 27. Dönem MHP Çankırı milletvekili aday adalığı başvurusu için görevinden istifa ettiğini, kısmet olur seçilirse Çankırı ve Çankırılı için çalışmak istediğini kaydetti.

Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatında ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde değişik kademelerinde görev yapan Dr.Hüdaverdi Kul, İstanbul’da Beşiktaş ve Tuzla İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine atanmıştı.

DR.HÜDAVERDİ KUL KİMDİR?

İlkokulu Çankırı Atatürk İlköğretim okulunda, ortaokulu Çankırı Anadolu Lisesi’nde, liseyi Çankırı Süleyman Demirel Fen Lisesi’nde tamamlayan Dr.Hüdaverdi Kul, 2000 yılında başladığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu.

Tıp Fakültesi mezuniyetinden sonra Bingöl Kiğı İlçe Hastanesi’nde zorunlu hizmetini yaptı. Zorunlu hizmet sonrası Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nde SABİM-BİMER Sorumluluğu ve Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatına geçerek Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Özel Sağlık Kurumları Denetim ve Değerlendirme Şube Müdürü olarak merkez teşkilatta göreve başladı.

Sağlık Bakanlığı Genel Müdürlükte Özel Hastaneler Koordinatörü olarak görev yaptı.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Özel Yataklı Tedavi Kurumları Şube Müdürü, Beşiktaş İlçe Sağlık Müdürü oldu.

Dr. Hüdaverdi Kul Tuzla İlçe Sağlık Müdürü olarak görev yaparken Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Tıbbi Hizmetler Kurumu Müşterek Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle