Hoşgeldiniz  

Çankırı Tanıtım Günleri Başkan Topbaş’ı ağırladı

admin | 30 Eylül 2012 | Çankırı, Genel, Gündem, İstanbul, Manşet A- A+

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çankırı Valiliği, ÇANDEF ve Çankırı Vakfı ev sahipliğinde Feshane Çankırı Tanıtım Günleri’ni ziyaret etti.

Çankırı Tanıtım Günleri Başkan Topbaş’ı ağırladı

Feshane’de düzenlenen Çankırı Tanıtım Günleri’ni gezen Başkan Topbaş, vatandaşların hatırlatması üzerine, “Evet, Çankırıların eniştesi ve damadıyım. İnşallah eşimle birlikte yakın zamanda birlikte Çankırı’yı ziyaret edeceğiz” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çankırı Valiliği, ÇANDEF (İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu) ve Çankırı Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ev sahipliğinde Feshane Kültür Merkezi’nde organize edilen Çankırı Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ve Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte bütün stantları gezen Başkan Kadir Topbaş, bal, peynir, kaymak ve leblebi gibi yöreye has doğal ürünler ile Çankırı tuzundan yapılan hediyelik eşyaları ilgiyle inceledi.

 

Bir vatandaşın, “Başkanım Çankırı’nın tuzu ve kızı meşhur. Kızı da sizde…” diye latife yapması üzerine Başkan Topbaş, “Evet Çankırıların eniştesi ve damadıyım. Eşim Özleyiş Hanım Çankırı Atkaracalarlı. İnşallah yakın zamanda birlikte Çankırı’yı ziyarete gideceğiz” dedi.

İkramları geri çevirmeyen ve Çankırılılarla bol bol sohbet eden Kadir Topbaş, Eşi Özleyiş Topbaş’a götürmek üzere yörenin doğal ürünlerinden ve el sanatlarından aldı. Topraktan ve tahtadan yapılan oyuncakların bulunduğu stantları da beğeniyle gezen ve tuz değirmeni çeviren Topbaş’a Çankırılıların ilgisi yoğundu.

Çankırı Valiliği, ÇANDEF (İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu) ve Çankırı Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ev sahipliğinde organize edilen, Çankırı Tanıtım Günleri 26-30 Eylül tarihlerinde Feshane’de düzenleniyor. Ulusal ve yerel sanatçılar, halkoyunu ekipleri, yöresel lezzetler, ahilik kültürü ve Çankırı yarenleri Feshane’de misafirleri ağırlıyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.