Hoşgeldiniz  

BAKANLIK YENİ ÇAMLICA VE ÇEVRESİNDE ÇALIŞMA BAŞLATTI

admin | 30 Haziran 2017 | Ataşehir, Emlak, Gündem, Kentsel Dönüşüm, Manşet, Röportajlar A- A+

Çevre Şehircilik Bakanlığı Yeni Çamlıca, Mimar Sinan ve Mevlana mahallelerinin imar sorunlarının çözüm ile gerçekleşecek yerinde kentsel dönüşüm için hazırlık çalışması başlattı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Bakanlık tarafından yapı stoku tespiti çalışması yapılan Yeni Çamlıca Mahalle Muhtarı Fazlı Sarısoy, dönüşümün gereği ve önemine işaret ederek yapılan çalışmadan memnun olduğunu söyledi.

GENÇLERE MADDE BAĞIMLILIĞI VE ALIŞKANLIĞI TUZAĞI

Yeniçamlıca Mahallesi’nin en önemli sorunu olan gençlerin madde bağımlılığı ve alışkanlığı tuzağı olduğun bunun da mülkiyet imar ve dönüşüm sorunlarına bağlı olarak geliştiğini ifade eden muhtar Fazlı Sarısoy, mahallede barındıkları bilinen madde satıcılarının bölgeden uzaklaşması ve gençlerin bağımlılık tuzağına kapılmaması için bölgede bir an önce dönüşümün yapılmasının gereğine işaret etti.

DÖNÜŞÜMDEN KİMSENİN DE ZARAR GÖRMESİNİ İSTEMEYİZ

Mahallesinde dönüşüm yapılırken kimsenin de zarar görmesini istemediğinin altını çizen Yeni Çamlıca Mahalle Muhtarı Fazlı Sarısoy, insanlarda var olan TOKİ kaygısı ve korkusuna dikkat çekerek yaptıkları araştırmada TOKİ’nin kamuya ait arazilerde projeler uyguladığını gördüklerini söyledi.

YENİ ÇAMLICA MAHALLESİ  VE ÇEVRESİNİN İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhasekioğlu’nun ilçe ve büyükşehir belediyeleri arasında kaldığını gördüğü Yeniçamlıca Mahallesi’nin  imar sorunun çözümü yönünde iradelerinin dile getirildiğini, bu kapsamda çalışmalara Nisan ayı itibarı ile yapı stokunun tespitiyle başlandığını belirtti.

YAPI STOKU BELİRLENECEK “RİSKLİ ALAN” TALEBİ EDİLECEK

Sarısoy, Çalışmalarda arsa üzerindeki yapıların ve bağımsız bölümlerin tespitinin yapıldığını, belirlenen yapı stoku niteliklerinin belirlenmesi ile Bakanlar Kurulu tarafından “riskli alan” talebinin işleme konulacağının düşünüldüğünü kaydetti.

DÖNÜŞÜM YÖNTEMİ “RİSKLİ ALAN İLANI” SONRASINDA BELİRLERNECEK

Muhtar Fazlı Sarısoy, ilgililerle yaptıkları görüşmelerde, yapı stoku tespitinin tamamlanmasından sonra kısa sürede hazırlıkların tamamlanması ile Bakanlığa sunularak riskli alan ilanının istenileceğinin söylendiğini ifade erek; bölgenin riskli alan ilanından sonra yapılacak değerlendirmeler sonunda dönüşüm yöntemi konusunda kararın verileceğinin dile getirildiği belirtiliyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.