Hoşgeldiniz  

Bakan Kurum, Ataşehir Örnek ve Esat’ta Mülkiyeti Konuştu

admin | 17 Mart 2019 | Ataşehir, Ataşehir Ak Parti, Emlak, Kentsel Dönüşüm, Manşet, Üst Manşet A- A+

Ataşehir Örnek Mahallesi’nde bilgilendirme toplantısında Ataşehirlilerle buluşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bölgedeki mülkiyet sorunu ile ilgili bilgi verdi.

Ataşehir’de mahallelilerle buluşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kartal’da temel atılacak projenin, aynısını Örnek, Esatpaşa ve Fetih mahallelerinde yapa teklifinde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Önümüzdeki hafta temel atacağız. Kartal’daki kardeşlerimizin evlerini yapacağız. Gelin aynısını Örnek, Esatpaşa ve Aşık Veysel mahallelerinde yapalım.” dedi.

Bakan Kurum, mülkiyet problemi olan Mustafa Kemal, Örnek ve Esatpaşa mahallelerindeki TOKİ mülkiyetindeki arazinin Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne verilerek, vatandaşa satışlarının yapılacağını kaydetti.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM, ATAŞEHİR’DE

Kurum, Ataşehir’de Esatpaşa, Fetih, Örnek, Aşık Veysel mahallerinin imar sorununu konu alan toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

Ataşehir’de 2009’dan beri yaşadığını dile getiren Kurum, ilçenin problemlerini ve sorunlarını da bildiğini söyledi.

Kurum, Ataşehir için çok güzel projeleri olduğunu anlatarak, “İlk önce bu mülkiyet problemini Örnek, Esatpaşa ve Aşık Veysel mahallelerinde bu mülkiyet problemini çözecek adımı atalım istedik. Buna ilişkin TOKİ mülkiyetindeki araziyi Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne veriyoruz. O da belediye eliyle vatandaşımıza satacak. Hayırlı uğurlu olsun. Bu arsanın satışından sonra burada… İstanbul’un göbeğinde yaşıyorsunuz. İstanbul’un en önemli alanındasınız. Ulaşım güzergahlarının kesiştiği alandasınız.” diye konuştu.

Ataşehir’in çok önemli ve değerli bir yer olduğuna dikkati çeken Kurum, ilçenin her yerinde aynı hayat standartlarının olmasını istediklerini ifade etti.

Kurum, mülkiyet probleminin ardından imar planlarının yapılacağını aktararak, sonrasında ise yapılması gereken dönüşümün sağlanacağını söyledi.

Ataşehir’in potansiyeline vurgu yapan Kurum, vatandaşların huzurlu ve rahat yaşamını öncelediklerini kaydetti.

Kartal’da çöken bina ve İstanbul’daki bina kaliteleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kurum, şöyle devam etti:

“Orada riskli olan binaların hemen hepsini yıktık. Yerine proje yaptık. O projelerin ihalesini yaptık. Önümüzdeki hafta temel atacağız. Kartal’daki kardeşlerimizin evlerini yapacağız. Gelin aynısını Örnek, Esatpaşa ve Fetih mahallelerinde yapalım. Deprem bizim yadsınamaz gerçeğimiz. 82 bin canımız gitti. O yüzden bu dönüşümü sizlerle el birliği içerisinde yapmamız gerekiyor. İnşallah onu yılda 300 bin konutu dönüştürmek suretiyle kentsel dönüşüm sürecini hep birlikte yöneteceğiz. İstiyoruz ki 5 yılda 1,5 milyon konutu dönüştürelim. Bunun yüzde 10’unu da bakanlık olarak TOKİ eliyle yapacağız.”

Kurum, konuşmasının devamında millet bahçeleri, sosyal konut projeleri hakkında bilgiler verdi. Program sonunda soruları da yanıtlayan Kurum, talepleri olan vatandaşlarla ilgilenerek, sorunlarını dinledi.

Programa AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut da katıldı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
escort bayan tuzla bayan