Hoşgeldiniz  

Ataşehirliler Ormanda 10 Dakikada 1 Ton Çöp Topladı

admin | 15 Eylül 2018 | Ataşehir, Ataşehir Belediyesi, Gündem, Manşet, Üst Manşet A- A+

15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte “Sokaklar da evimizin bir odasıdır” diyen Ataşehirliler orman alanından 10 dakikada 1 ton çöp topladı.

Ataşehirliler “Sokak da evimizin bir odasıdır” diyerek, kirletilen orman alanından 10 dakikada 1 ton çöp topladı.

15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde milyonlarca insanın katıldığı küresel atık problemine dikkat çekmek amacıyla Türkiye genelinde büyük bir sivil toplum hareketi gerçekleşti.

DÜNYAYA TEMİZLİK GÜNÜ KAPSAMINDA ATAŞHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ETKİNLİK-1

Recep Kenan paylaştı: 14 Eylül 2018 Cuma

Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ın da katıldığı temizlik çalışmasında zaman ilerledikçe toplanan çöpler kısa sürede bir tepeciğe dönüştü. Ormanlık alanda yapılan temizlik çalışmasında koltuktan cansız manken parçalarına kadar atığa rastlanırken Ataşehir Belediyesi ve gönüllülerden oluşan topluluk,  Kayışdağı Ormanı’nda 10 dakikada 1 ton çöp topladı.

DÜNYAYA TEMİZLİK GÜNÜ KAPSAMINDA ATAŞHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ETKİNLİK

Recep Kenan paylaştı: 15 Eylül 2018 Cumartesi

Düzenlenen etkinlikte konuyla ilgili açıklama yapan İlhami Yılmaz, “15 Eylül Dünya Temizlik Günü, 2006 yılında Estonya’da bir grup tarafından sokakları temizlemek adına gerçekleştirdiği bu sivil toplum hareketi daha sonrasında dünya geneline yayılarak büyük bir farkındalık hareketi olarak devam ediyor. Biz de Ataşehir Belediyesi olarak ‘Sokak da evimizin bir odasıdır’ sloganıyla yola çıkarak bu anlamlı gününde bir araya gelerek doğamız ve çevremiz için bu hareketin bir parçası olmak için toplandık. Ülkemizde, kentimizde yaşanan çevre kirliliğine duyarsız kalmamalıyız. Doğamıza, evimizin bir odası gibi bakmalı ve onu temiz tutmalıyız, özen göstermeliyiz” dedi.

Ataşehir Belediyesi’nin malzeme ve ekipman desteğiyle gerçekleşen etkinliğe, Ataşehir Belediyesi başkan yardımcıları ve birçok birimin müdürü temizlik çalışmalarına gönüllü olarak katıldı.

Ataşehir Belediye Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Ali Çağnış,  “Yaklaşık 10 dakikada bu kadar atık topladık. Çevremize, sokaklarımıza özen göstermeliyiz. Temizlik aynı zamanda bir tasarruftur ” ifadelerini kullandı.

15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde “Sokak da evimizin bir odasıdır” sloganıyla, doğayı korumak ve farkındalık oluşturmak için buluşan gönüllü çevreci Ataşehirliler dünyanın gördüğü en büyük sivil toplum hareketinin bir paydaşı olmaktan gurur duyduklarını ifade ederek etkinliği düzenleyen Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
escort bayan tuzla bayan