Hoşgeldiniz  

Ataşehir Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Yapıldı

admin | 29 Eylül 2019 | Ataşehir, Ataşehir Belediyesi, Genel, Gündem, Manşet, Üst Manşet A- A+

Erdal Eren Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Ataşehir Kent Konseyi’nin seçimli 16. Olağan Genel Kurulunda Ataşehir Kent Konseyi Başkanı ve yeni yönetim kurulu seçildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Kent Konseyi’nin 16. Olağan Genel Kurulu düzenlendi. Genel Kurulda Kent Konseyi Başkanı ve yönetim kurulu seçildi. Genel Kurulda tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Turan Dolu başkanlığındaki Yürütme Kurulu listesi yeni dönem yönetim yetkisi aldı.

Toplantıya Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Kaymakamlığı’nı temsilen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Özgenç, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sevgi Uluğ, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Deniz Kutlu ve Orhan Çerkez, belediye birim müdürleri, muhtarlar ve kent konseyi üyeleri katıldı.

ATAŞEHİR KENT KONSEYİ GENEL KURUL

Gepostet von Recep Kenan am Samstag, 28. September 2019

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurluda yapılan  öneriyle Divan kurulu; Deniz Kutlu, Ferda Altıntaş, Tamer Semerci’den oluştu.

Genel Kurul toplantısında konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Hiçbir karşılık almadan kentin gelişimiyle ilgili ortaya emek koyan herkese teşekkür ediyorum. Daha çağdaş ve yaşanabilir bir Ataşehir için emek sarf eden herkes bir araya gelmeli ve sorunlar birlikte çözülmeli. Bir daha ki Kent Konseyi toplantısına ilçemizdeki; STK temsilcileri, kanaat önderleri, okul aile birlikleri, site yöneticileri ve muhtarlarımızın hepsi davet edilmeli, onların değerli görüşleri alınmalı. Ortak bir değerlendirme yapılmasında fayda olduğunu düşünüyorum” dedi.

Ataşehir Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Yapıldı https://www.itvhaber.com/atasehir-kent-konseyi-olagan-genel-kurulu-yapildi.html#.XY-Wmd0gPgc.twitter

Gepostet von İTV Haber am Samstag, 28. September 2019

İstanbul’daki deprem riskiyle ilgili de konuşan Başkan İlgezdi, “İstanbul’un bir deprem sorunu var, gelin elbirliğiyle bu sorunu çözelim diye her toplantıda her görüşmemizde söyledim. Tedbirli olmakta, sorunlara acil bir şekilde el atmakta fayda var. Merkezi idare, büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak ortak bir anlayışla bu sorunu çözmek zorundayız. Bizim ilçemizde de güvenli olmayan yapılar bulunuyor. Ataşehir’de imar planları çıkarılmayan mahallelerin de bir an önce planları yapılıp onaylanmalı ve acilen kentsel dönüşümün hayata geçirilmesi için adımlar atılmalı. Biz mahallelerimizle ilgili kendimize ait çalışmalarımızı yapıyoruz. Kenti yenilememizin tek yolu imar planlarının çıkmasıyla başlayacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptıkları toplantıdan bilgiler veren İlgezdi, “Ataşehir’de bulunan hal ilçemizden taşınacak. Çok yakın zamanda sayın Başkan İmamoğlu ile hale gelerek yerinde tespit yapacağız. Bu işlemi elimizden geldiği kadar çabuk bitirip Ataşehir’in trafiğini rahatlatmak istiyoruz. Vatandaşlarımız bize güvendi, destek verdi, biz de sorunları ortak anlayışla hep birlikte çözeceğiz. İlçemizdeki iki spor kompleksinin yapım onayını da görüştük. İstanbul’daki yarım kalan metro çalışmaları yeniden başlayacak. İstanbul Büyükşehir ve Ataşehir Belediyeleri olarak el birliğiyle güzel işler yapacağız” şeklinde konuştu.

Yeniden Kent Konseyi Başkanı seçilen Turan Dolu yaptığı konuşmada şunları söyledi: “2009 yılında kurulan Kent Konseyimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen kişi ve kurumlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımız Battal İlgezdi’nin sivil toplum kuruluşlarına vermiş olduğu önemle, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışıyla; bu doğrultuda başta belediye ve sivil toplum çalışanlarımız, bugüne kadar yetkili organlarımızda görev yapmış yol arkadaşlarımız ve gönüllü destek veren herkesle büyük bir yol kat ettik. Katılımcı, demokratik ve dayanışmacı bir kentin oluşmasında, bu kentin yaşanabilir olmasında, ortak aklın ve emeğin ortaya çıkmasında kent konseyimiz kolaylaştırıcı işlevler gördü. Yeni yöneticilerimizle Kent Konseyimiz daha da büyüyecek, gelişecek. Faaliyetlerimiz içerisinde yer alan her gönüllünün, her STK’nın emeği ve katkısı çok büyük. Onlar yönetim kurulumuzun doğal ve onur üyeleridir”.

Toplantı sonun bölümünde söz alan konuşmacılar Mevlüt Yurttaş, İbrahim Yıldız, Yıulmaz Oğracı ve  Hasan Alper Çulha Ataşehir Kent Konseyi faaliyetlerine ilişkin öneri ve temennilerde bulunuldu.

Genel Kurulda Yapılan Seçimle Ataşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Şu İsimlerden Oluştu:

YÜRÜTME KURULU BAŞKANI: Turan Dolu

YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ:

 1. Orhan Çerkez
 2. Ayten Kartal
 3. Nilgün Özdemir
 4. Emrah Aydın
 5. Mehmet Aydoğanoğlu
 6. Aşkın Ürkmezer
 7. Kadriye Didem Bozdoğan
 8. Seyfullah Atçı
 9. Aynur Koçulu
 10. Hamza Atalay
 11. Aydoğan Aydoğan
 12. Mevlüt Yurttaş
 13. Hatun Yıldız
 14. Özlem Kaya Keklik
 15. Ertuğrul Köleoğlu
 16. İbrahim Alpay Demirtaş
 17. Süleyman Karadağ
 18. Sinan İsabetli

YEDEK YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ:

 • Ayşe İlkiz Kulan
 • Ekrem Aydın
 • Ferda Altıntaş
 • Esen Çıtak yıldırım
 • Zuhal Çakır
 • Metin Çimen
 • Tayfun Karaca
 • İsmail İkitemur
 • Vahap İnal

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.