Hoşgeldiniz  

Ak Parti İzmir’de 25 İlçe Belediye Başkan Adayını Açıkladı

admin | 05 Ocak 2019 | Ataşehir Ak Parti, Genel, Manşet, Siyaset, Türkiye, Üst Manşet A- A+

İzmir Belediye Başkan Adayını açıklayan Ak Parti’de 25 İlçe adayının 5 kadın belediye başkan adayı olurken 7 belediye başkan tekrar, 8 aday ise ilçe başkanlarından gösterildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de sadece vatanın bağımsızlığının değil, aynı zamanda ekonomik bağımsızlığın da temellerinin atıldığını, İstanbul-İzmir arasını 8 saatten 3,5 saate indirecek İstanbul-İzmir Otoyolu’nun tamamını bu yıl bitireceklerini kaydetti.

Toplantıda Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da birer konuşma yaparak katılımcılara hitap etti.

30 ADAYDAN 25 İLÇEDE AK PARTİLİ, 5 CUMHUR İTTİFAKI MHP ADAYI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi için Nihat Zeybekci’nin aday olduğunu açıklamıştı. Bu gün yapılan adat tanıtım toplantısında İzmir’in 30 ilçe başkan adayı açıklandı. 30 adaydan 25 ilçede Ak partili isimler aday gösterilirken 5 ilçede ise Cumhur İttifakı üyesi MHP’li adaylara bırakldı.

5 BAŞKAN YENİDEN ADAY

7 ilçede AK Partili belediye başkanının bulunduğu İzmir’de Dahi Zeynel Bakıcı’nın belediye başkanı olduğu Selçuk ve Mahmut Badem’in belediye başkanı olduğu Ödemiş dışındaki Kemalpaşa, Kınık, Menderes, Torbalı ve Kiraz’da mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterildi.

Kemalpaşa ilçe belediye başkan adayı Arif Uğurlu, Kınık ilçe belediye başkan adayı Sadık Doğruer, Menderes ilçe belediye başkan adayı Bülent Soylu, Torbalı ilçe belediye başkan adayı Adnan Yaşar Görmez, Kiraz ilçe belediye başkan adayı Saliha Özçınar olurken, Selçuk’ta Osman Başterzi, Ödemiş’te ise Münir Bezmez aday gösterildi.

8 BELEDİYEDE İLÇE BAŞKANLARI ADAY OLDU

AK Parti Bayındır, Buca, Gaziemir, Güzelbahçe, Bergama, Beydağ, Tire ve Balçova olmak üzere 8 ilçede partinin mevcut ilçe başkanlarını belediye başkan adayı olarak gösterdi.

AK PARTİ İZMİR KADIN ADAYLARI

AK Parti Balçova, Güzelbahçe, Karşıyaka, Kiraz, Konak olmak üzere İzmir’de 5 kadın belediye başkan adayı çıkardı.

Balçova’da Evrim Özen, Güzelbahçe’de Burcu Dereci, Karşıyaka’da Ayda Maç, Kiraz’da Saliha Özçınar, Konak’ta Melek Eroğlu belediye başkanı olmak için yarışacak.

AK PARTİ İZMİR’DE 5 İLÇEDE ADAY GÖSTERMEYECEK

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Aliağa, Çeşme, Dikili, Foça ve Narlıdere olmak üzere 5 ilçede aday göstermeyerek MHP’nin adayını destekleyecek.

Aliağa’da MHP’li Serkan Acar, Çeşme’de Sema Aydın, Dikili’de Buğra Akın, Foça’da Serdar Mersin, Narlıdere’de Süleyman Kocabıyık Cumhur İttifakı’nın adayı oldu.

AK Parti’nin İzmir’deki ilçe belediye başkan adayları şöyle:

Balçova: Evrim Özen

Bayındır: Uğur Demirezen

Bayraklı: Ali Aslan

Bergama: Hakan Koştu

Beydağ: Ogün Asil Aydoğdu

Bornova: Reşat Gençtürk

Buca: Mustafa Aslan

Çiğli: Okan Korkmaz

Gaziemir: Nazmi Yılmaz

Güzelbahçe: Burcu Dereci

Karabağlar: Bilal Doğan

Karaburun: Ferhan Eroğlu

Karşıyaka: Ayda Maç

Kemalpaşa: Arif Uğurlu

Kınık: Sadık Doğruer

Kiraz: Saliha Özçınar

Konak: Melek Eroğlu

Menderes: Bülent Soylu

Menemen: Durmaz Bayraktar

Ödemiş: Münir Bezmez

Seferihisar: Hamit Nişancı

Selçuk: Osman Başterzi

Tire: Selman İçelli

Torbalı: Adnan Yaşar Görmez

Urla: Adıgüzel Demirel

Toplantıda, MHP’nin açıklanan belediye başkan adaylarının isimleri de şöyle:

Aliağa: Serkan Acar

Çeşme: Sema Aydın

Dikili: Buğra Akın

Foça: Serdar Mersin

Narlıdere: Süleyman Kocabıyık

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.