Hoşgeldiniz  

680 bin Askeri Personele ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ eğitimi

admin | 29 Kasım 2019 | Asker, Eğitim, Manşet


admin
cemil_kirim@hotmail.com

Milli Savunma Bakalığı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele (KYŞM) kapsamında, askeri personelden 680.193 erbaş ve ere “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” eğitimi verdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele (KYŞM) Ulusal Eylem Planı (2016-2020) çerçevesinde, “Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler” ile “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konularında özellikle erbaş ve erlerin farkındalıklarını artırmak hedefinden yola çıkarak, “Kadının Güçlenmesi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi, İşbirliği ve Eşgüdümün Arttırılmasına Dair Protokol” Milli Savunma Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) arasında 22 Ocak 2019 tarihinde imzalanmıştır.

Erbaş/erlere, askerlik hizmetine başlangıç tarihinden terhisine kadar olan dönemde bir defa olmak üzere, “Kadının Güçlenmesi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Programı” uygulanmaktadır.

Erbaş/erlere eğitim vermek üzere şu ana kadar 10.262 lider personel eğitim almış, 42.375’i 2019 yılı içerisinde olmak üzere şu ana kadar toplam 680.193 erbaş/ere “Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler” ile “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” eğitimleri verilmiştir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.