Hoşgeldiniz  

Yerel seçimler erkene alınıyor

admin | 05 Eylül 2012 | Gündem, Manşet, Siyaset, Türkiye A- A+

AK Parti, yerel seçimlerin önümüzdeki yıl Ekim ya da Kasım ayında yapılması için harekete geçti. AK Parti, MHP ile anlaştı, yarın saat 12.00’de ise CHP ile görüşecek

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 2014 yılı Mart ayında yapılması gereken seçimlerin 2013 yılı Ekim ya da Kasım ayında yapılması için Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerle temasa geçeceklerini söyledi.

Zorlu kış şartlarının seçim çalışmalarının sağlıklı yürütülmesini olumsuz etkilediğine işaret eden Canikli, muhalefetin görüşlerini de alarak yerel seçimlerin hangi tarihlerde yapılabileceğini birlikte belirlemek istediklerini kaydetti.

BDP İLE GÖRÜŞMEYECEKLER

Konuyu görüşmek üzere bu hafta CHP ve MHP grup başkanvekillerini ziyaret edeceklerini ifade eden Canikli, BDP ile görüşmeyeceklerini söyledi. AK Parti Grup Başkanvekili Canikli ”Genel olarak yaşanan son olaylarda BDP, siyasi parti olmadığını, terör örgütünün bir kolu ve uzantısı olduğunu çok net şekilde gösterdi. Siyasi partiler, siyasi partilerle muhatap olurlar ama onların böyle bir özelliği yok. Onları siyasi arenaya çekmeye çalıştık ama ısrarla terör örgütünün güdümünde kalmakta ısrar ettiler. Terör, şiddeti destekleyen ve onların uzantısı bir partiyle görüşmeyeceğiz” diye konuştu.

Canikli ayrıca, CHP ve MHP ile görüşmelerinin ardından, yeni yasama yılı başladıktan sonra yerel seçimlerin öne alınması için gerekli yasal düzenlemeyi yapacaklarını ifade etti.

Canikli’nin bu açıklamasının ardından AK Parti’nin seçimlerin öne alınması konusunda MHP ile anlaştığı açıklandı.
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin de yerel seçimlerin öne alınması konusunda yarın saat 12.00’de Canikli ile görüşeceği açıklandı.

Posta

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.