Hoşgeldiniz  

Tuzla Müftüsü Ahmet SİLKİN, Kayseri İl Müftü Yrd. atandı.

admin | 05 Ağustos 2012 | Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Özel Haber, Türkiye A- A+


2 yılıdan bugüne İstanbul Tuzla İlçe Müftülüğü görevini yürüten Ahmet SİLKİN Kayseri İl Müftü Yardımcılığına atandı. Ramazan ayından sonra yeni görevine başlayacak.

Recep Kenan/Atasehirweb.com

Tuzla Müftüsü Ahmet SİLKİN, Kayseri İl Müftü Yardımcılığına atandı.

2012-07 Dönemi İl Müftü Yardımcısı ve İlçe Müftülerinin atamaları Yapıldı.

2012 Müftü, Müftü Yardımcısı ve Müdürlerin Nakilleri belirlenmeye başlandı. Buna göre Tuzla Müftüsü Ahmet Silkin Kayseri Müftü yardımcılığına atanırken Ahmet Silkin’in yerine ise Etimesgut Müftüsü Yunus Bıçakçı atandı. Atamaları yapılanların ramazan ayından sonra göreve başlayacakları bildiriliyor.

Ahmet SİLKİN 03.12.2010 tarihinden beridir Tuzla İlçe Müftülüğünü yürütüyordu. Evli ve dört çocuk sahibi olan Ahmet Silkin, orta derecede Almanca ve Arapça biliyor.

Ahmet SİLKİN Kimdir?

1954 yılında Çankırı’nın Bayramören İlçesi Karakuzu Köyü Hacılar Mahallesinde dünyaya geldi.

İlköğrenimini Karakuzu Köyünde 1965 yılında bitirdi. Ekim 1965’de İstanbul – Kadıköy İlçe Müftülüğü’ne bağlı Erenköy Kur’an ve Tekâmül Kursu’na girdi ve hıfzını tamamlayarak 1967 yılının Haziran ayında Kur’an Kursundan mezun oldu. 1967 – 1968 ders yılında İstanbul İmam – Hatip Okulu’na başladı. 1971 yılının Nisan ayında Ayşe Hanımefendi ile evlendi ve mutlu evlilikten bir erkek ve üç kız olmak üzere dört çocuğu dünyaya geldi.

Evlenmiş olmasına rağmen tahsilini bırakmayan Ahmet Silkin, 1974 -1975 ders yılında İstanbul İmam – Hatip Okulu’ndan mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’ne kaydoldu.

Yüksek öğrenimine devam ederken ilk resmi görevi olan: İstanbul – Kartal – Cevizli Çarşı Camiinde İmam – Hatiplik görevine başladı. Bu görevini sürdürürken, 1979 – 1980 ders yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu.

1981 yılında girdiği müftülük sınavını kazandı. 27.01.1983 yılında atandığı ilk müftülük görevine Bilecik Pazaryeri İlçesinde başladı. Kısa dönem askerlik görevini yapmak üzere 01.03.1983 tarihinde askere sevk edildi. 30.06.1983 de askerliğini tamamlayarak yeniden müftülük görevine aynı yerde devam etti. Bu görevini 01.07.1988 yılına kadar sürdürdü.

Aynı tarihte kurucu müftü olarak atandığı, Bolu – Cumaova 08.09.1988 tarihinde başladı. 09.10.1992 tarihinde İstanbul Merkez Vaizliğine geçti.

23.11.1999 da Çankırı Çerkeş İlçe müftülüğüne, 16.05.2003 de İstanbul Tuzla Müftülüğüne atandı. Bu görevi sürdürürken İstanbul Pendik’te yayınlanmakta olan yerel Duyuru Gazetesi’nde haftalık makaleler yazdı.

17.01.2007 tarihinde Zonguldak İl Müftü Yardımcılığı’na atanan Ahmet Silkin, bu görevini sürdürmekte iken 03.12.2010 tarihinde Tuzla İlçe Müftülüğüne atandı halen bu görevini sürdürmektedir.

Evli ve dört çocuk sahibi olan Silkin, orta derecede Almanca ve Arapça bilmektedir.

 

Etimesgut Müftülüğü görevini yürütürken Tuzla İlçe Müftülüğüne atanan Yunus Bıçakçı’nın Ramazan ayının sonunda, bayram sonrası göreve başlaması bekleniyor.

Tuzla İlçe Müftülüğüne atanan Yunus Bıçakçı Kimdir;

1957 Yılında Alaca (Çorum) da doğdu. İlkokulu Alaca İlçesine bağlı Bolatcık Köyünde bitirdi. 1976 yılında Yozgat İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.
Erzurum İslami İlimler Fakültesinden 1982 yılında mezun olarak 1983 yılında Adana Saimbeyli İlçesinde Müftü olarak göreve başladı. Aynı yıl İstanbul Haseki Eğitim Merkezi 4. Dönem Müftü ve Vaizler İhtisas Kursuna başlayıp 1986 yılında bitirdi.

Çekilen kura sonucu Kastamonu Tosya Vaizi olarak görev yaptı (1986-1988). 1987-1988 yılları arasında Başkanlığın yabancı dil kursuna katıldı.

1988-1992 yılları arası Bursa İlahiyat Fakültesi İslam Tarihine doktora öğrencisi olarak başlaması nedeniyle İnegöl Vaizi olarak göreve başladı. 1992-1997 Ankara Nallıhan Müftüsü olarak 1997 tarihinde kısa bir süre Balıkesir Susurluk Müftülüğü yaptı.

Aynı yıldan 2002 tarihine kadar Almanya Karsue Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ateşesi olarak görev yaptı. 2002 yılında Ankara Sincan Vaizi olarak 2002-2005 Haymana Müftüsü olarak göreve devam etti. 2005 yılı Eylül ayından bu yana Anakara Etimesgut Müftüsü olarak görevine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Arapça ve Fransızca bilmektedir. Doktora öğrenciliği devam etmektedir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle