Hoşgeldiniz  

TSD’liler VİZYON TÜRK CANLI KONUK MİSAFİRLERİ OLDULAR

admin | 06 Şubat 2013 | Ataşehir, Genel, Gündem, Manşet, Özel Haber A- A+

5tv9Türkiye’nin En Köklü STK’sı Olan TSD Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Birol EKŞİ, VİZYONTÜRK Törelerimiz Yörelerimiz proğrmında şaiir Zeynel PARMAKSIZ’ın konuğu oldular.

TSD’liler VİZYON TÜRK CANLI KONUK MİSAFİRLERİ OLDULAR

Türkiye’nin En Köklü Sivil Toplum Kuruluşu Olan Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Birol EKŞİ, VİZYONTÜRK Törelerimiz Yörelerimiz proğrmında şaiir Zeynel PARMAKSIZ’ın canlı konuğu oldular.
1960 yılından günümüze en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Sakatlar Derneği İstanbul ilinde en büyük faaliyet ve hizmet alanında geniş kitleye hitap eden 14 ilçe temsilcili kapsamında TSD Anadolu Yakası Şube Başkanlığının 27.Ocak 2013 Tarih Pazar günü İçerenköy Cafe Milenyumda gerçekleşen Olağanüstü Kongrede Başkan seçilen Birol EKŞİ yönetimi ve üyeleri ile VİZYONTÜRK Törelerimiz Yörelerimiz proğrmında şaiir Zeynel PARMAKSIZ’ın canlı konuğu oldular.

Bölgenin ilk engelliler ve aileleri derneği olan Kadıköy Erengazi Sakatlar Derneği kurucusu, seçimlerden sonra Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği adını alarak hizmetlerini yapan başarılı deneyimli ve Milli Eğitimci kimliği ile de sevilen bir Başkan olan Birol EKŞİ 27.Ocak 2013 tarihinden beri TSD Anadolu Yakası Şube Başkanlığını yüklenerek 14 ilçede tüm engellilerin gönüllerine gitmeyi temsilciliklerin kurulması için ilçe Belediye Başkanlarından tam destek aldıklarını belirtirken İlk görev alanlarının erengazi bölgesi yani Ataşehir İlçesi olduğunu 1998 yılından beri sevgili Zeynel PARMAKSIZ ile işbirliği yaparak hizmet verdiklerini, bundan böylede VİZYON TÜRK desteği ile sesimizi tüm sevenlerimize üyelerimize daha gür duyuracaklarını belirtmiştir.

Önümüzdeki günlerde ilk planları Engelsiz Yaşam Kent Projeleri ile çalışmalar başlatığını belitrerek, Evsiz Engellimiz kalmayacak, aynı zamanda rahabilitason sağlık komleksimiz ve konut yapımı için Dünya Bankasına proje sunmaya hız verdiklerini ifade etmiştir.

2. Etapta 2013 Ytılının Engelsiz Yaşama destek Projesi olarak 14 ilçede Resmi ve Özel Kurum Kuruluşlarımızla işbirliği içinde tüm engellilerimize uylaşacaklarını planlıyorlar. Bu arada tekerlekli sandalye dağıtımı devam etmektedir. İhtiyaç sahiblerimiz bizlere ulaşabilirler dedi

Programa Kardeş Dernek ERGÜÇDER Derneği başkanı Sayın Vuhap KOÇAK Sinop Köy Dernek Başkanları KUBAL Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ünzile KUBAL ve çok sayıda engelli bireyler ile aileleri katılmıştır. Sinopa yollanmak üzere bir Akülü Araba ve çok sayıda manüel tekerlekli sandalye dağıtımı için liste yapılmıştır.
,

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.