Hoşgeldiniz  

Sultangazi polis karakolunda patlama

admin | 11 Eylül 2012 | Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Son Dakika A- A+

Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’nde bir patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre, bir polis şehit oldu, 4’ü polis 7 kişi de yaralandı. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, canlı bombanın önce el bombası attığını sonra da kendini patlattığını açıkladı.

Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’nde bugün saat 11.00 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamada polis memuru Bülent Özkan şehit oldu, 4’ü polis 7 kişi de yaralandı. Patlamaya ilk belirlemelere göre erkek olan ve üzerinde bomba düzeneği bağlı bir canlı bombanın yol açtığı belirtiliyor.

Patlamanın yaşanmasıyla birlikte polis merkezi önünde nöbet tutan ve göreve çıkan polis memurları yaralanırken, bina girişinde hasar oluştu. Polis merkezinde görevli olduğu belirtilen iki yaralı ambulanslarla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken çevre hastanelerden olay yerine çok sayıda ambulans sevkedildi.

Polis içeride ikinci bir bomba olma ihtimaline karşı karakolun çevresindeki güvenlik çemberini genişletti.

Patlamada yaralananlardan 2’si Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

CANLI BOMBA ÖNCE EL BOMBASI ATTI, SONRA KENDİNİ PATLATTI

Bomba imha ekiplerinin çalışma yaptığı olay yerine gelen İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da patlamayla ilgili bilgi aldı, daha sonra da gazetecilere açıklama yaptı.

Çapkın, patlamayla ilgili şu bilgileri verdi:
Vatandaşlarımızın girdiği x-ray cihazının önünde kendini parçalıyor. Oradaki vatandaşlarımızı karşılayan polisimiz şehit. Dört personelimiz de yaralı, hafif yaralı genellikle. İçeride banklarda oturan üç dört vatandaşımızı biliyoruz. Şimdilik onlarla ilgili üç hafif yaralı tespitimiz var ayriyeten. Değişebilir o. Çok çoğalmaz görünüyor ama değişebilir.

Tek bir kişi, önce el bombası atmış sonra kendisini patlatmış. Kimliğiyle ilgili şu anda açıklama yapmak istemiyoruz ama netleştirdik. Erkek, 25 yaşlarında. Örgütü de şimdi söylemeyeyim.

Hürriyet – DHA

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.