Hoşgeldiniz  

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’dan Açılışta ‘Eyalet’ vurgusu!

admin | 08 Nisan 2013 | Ataşehir, Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Özel Haber, Siyaset, Son Dakika, Türkiye A- A+

Atasehir Kastmonulular_dernek_Bakan Mehmet muezzinoglu_Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bahadır Kiprit yönetiminde kurulan Kastamonu Dayanışma Derneği (Kas-Der)’in Ataşehir Şubesi’nin açılışını yaptı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yılbaşında Hükümette yapılan değişiklikle Başbakan Erdoğan tarafından Sağlık Bakanlığı görevine atanan Mehmet Müezzinoğlu, Ataşehir’de Kastamonu Dayanışma Derneği (Kas-Der)’in Ataşehir Şubesi’nin açılış törenine katılarak Kas-Der Genel Başkanı ve Ataşehir Şube Başkanı ile açılış kurdelesini kesti.

          AÇILIŞ FOTOLARI 

Açılış töreninde yaptığı konuşmada; Kastamonu’yu ve Kastamonuluları farklı sevdiğini belirtip; Kastamonu ve Kastamonuluların, ülkenin tarihi geçmişinde önemli sorumluluklar üstlendiğini ifade eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; Kastamonuluların ülkenin geleceğinde de önemli sorumlulukları yükleneceklerini ve bunu da başarı ile yerine getireceklerine inadığını söyledi.

Kastamonu Milletin Gen Yapsını Taşıyan İl

Kastamonu’nun bu milletin gen yapısını en iyi temsil eden illerden biri olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Müezzinoğlu sözlerine şöyle devam etti:
Bu milletin medeniyet zenginliklerini gen yapısında en iyi taşıyan illerden biridir Kastamonu. Dünyaya medeniyet sunduğumuz Osmanlı döneminde yaklaşık 500 – 600 yıl sürece medeniyetin öncülüğünü yapmış bir milletin, önemli ayaklarından bir tanesi de “Kastamonu Eyaleti”dir.

Dolayısı ile Kastamonu Eyaleti Üsküdar’a kadar gelen ve bu anlamda da tarihi geçmişimizde önemli sorumlulukları başarı ile yerine getirmiş; tarihi geleceğe de damgasını vuracağına inandığım bir il ve oranın güzel insanlarıdır Kastamonulular. Kastamonuluları tanımaktan, onlarla dostluk kurmaktan, onlarla bu ülkenin, bu milletin geleceğini paylaşmaktan hep onur duydum, gurur duydum ve inşallah bundan sonra da bu yolculuğu millet adına onlarla güçlü bir şekilde birlikte yapacağız.

Bu gün yaşadığımız yine medeniyet zenginliğinin bir örneği; yani Kastamonuluların derneğinin 33. şubesini açma mantığı bir kardeşlik anlayışıdır. Birbirine sahip çıkma anlayışıdır. Omuz omuza vermek, gönül birliği yapma anlayışıdır. Birlikte güçlü olabilme anlayışıdır. Esasen bu günde milletimizin en çok ihtiyacı olan bir anlayıştır bu. En çok muhtaç olduğumuz veya geleceğe en çok güvenle bakabileceğimiz anlayıştır.

Bu milletin zemininde, genlerinde, özünde; sevgi vardır, hoş görü vardır, birlik ve beraberlik anlayışı vardır. Ülkemizde, özellikle son 30 yıldır çektiğimiz sıkıntının temelinde; ne yazık ki birlik ve beraberlik anlayışımızda, birbirimizi sevme, anlama, değer verme anlayışından kısmen de olsa uzaklaşmış olmanın sıkıntılarını yaşadık ve bunun bedelini ödedik.

BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Artı bu günkü örnekte olduğu gibi; 75 milyonun kardeşliğini, 75 milyonun hak ve hukukunu, birlik ve beraberlik içinde, bir birine değer veren, birbirini seven, hep birlikte güçlü olarak; geleceğe, tarihi geçmişte olduğu gibi nasıl tarih yazdıysak, tarihi gelecekte de hep birlikte tarih yazabilmenin arifesindeyiz. Ve inşallah Kas-Der’in mantalitesini Türkiye’nin geneline, 75 milyona yayarak, yaygınlaştırarak;biz birlikte güçlü, biz birlikte millet, biz birlikte büyük Türkiye ve birlikte büyük Türk Milleti olacağız. 75 milyonun kendi arasındaki sorunları kardeşlik duygusuyla, birbirimizi anlama anlayışıyla, hoş görüyle ve sevgi ile çözeceğimize inanıyoruz. Biz ki; 500 yıl dünyaya medeniyet sunduğumuz dönemde farklı dinleri barındırmışız. Farklı dinler ve mezhepler bizim coğrafyamızda özgürce yaşamışlar. Farklı ırklar, farklı renkler bu günkü coğrafyamızın yaklaşık 20 misli genişlikteki bir coğrafyada huzur, barış içinde geleceğe güvenle bakan bir anlayışla yaşamışlar. Bunu dünyada başarabilen tek millet büyük Türk Milleti’dir.

Şimdi ne oluyor ki; kendi içimizde kavga ediyoruz. Ne oluyor ki; kendi kendimize bedel ödüyoruz. Ne oluyor ki; kendi değerlerimizle sorunlarımız veya problemlerimizi çözemiyoruz.

Artık bunları bir kenara iterek; hak merkezli, hukuk merkezli, birbirimize değer veren, birbirimizi seven, birlikte güç olma anlayışını merkeze alan ve birlikte büyük Türkiye’yi, bu milletin gelecek hayallerini geliştireceğiz.

Hep birlikte tarih yazacak noktaya taşıyacağız. Ve inanıyorum ki; bunun öncülerinden biri de Kastamonu ve Kastamonulular olacak. Sivil toplum örgütlerinin bu anlamda sorumlulukları yalnız kedi aralarında değil 81 vilayetimiz, 75 milyonumuzun kardeşliğini merkeze alacak bir çalışmayı el birliği ile yapacağız. Kastamonulular biz hazırız diyor öyle değil mi? İnşallah yarınımız bu günden güzel olacak…

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’dan Açılışta ‘Eyalet’ vurgusu! için 1 yorum

  1. Hatice DOĞAN dedi ki:

    merhaba ben sizin derneği üye değilim açılışınızada katılmadım siz benim telefonumu nerden buldunuz lütfen bir daha bana mesaj atmayın bahadır kiprit bey iyi günler.

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.