Hoşgeldiniz  

Memura yeni yasayla ek maaş

admin | 03 Eylül 2012 | Ekonomi, Genel, Gündem, Manşet, Türkiye A- A+

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yasası ile yıl sonu itibariyle kamu kurumlarında İş güvenliği uzmanı olan memurlar fazladan 1.200 lira ek ödeme alacak.

Memura ek maaş

Yıl sonu itibariyle kamu kurumlarında uygulanacak İSG, bazı memurların bütçelerini artıracak.
Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yasası bu yıl sonu itibariyle kamu kurumlarında başlayacak. İş güvenliği uzmanı olan memurlar fazladan 1.200 lira ek ödeme alacak.

Bu yıl sonu itibariyle yasanın genel yükümlülükleri kamu işyerlerinde de başlayacak. İş sağlığı ve güvenliği personeli çalıştırma zorunluluğu ise 30 Haziran 2014 itibariyle başlıyor. Kamu kurumları, kendi bünyelerindeki mühendis, mimar ve teknik elemanları belge sahibi olmaları şartıyla iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirebilecek.

Söz konusu personel, ihtiyaç olması halinde diğer kamu kurumlarına da benzer hizmeti verebilecek. İş güvenliği uzmanı olarak görev alan teknik personele, normal maaşının yanında ayda 1200 liraya kadar ek ödeme verilecek. İş güvenliği uzmanı olan teknik personel, esas görevinin yanında ayda 80 saate kadar iş güvenliği hizmetlerinde görev alabilecek.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.