Hoşgeldiniz  

Mahsur Kalan Türkler İran Sınırından Giriş Yapıyor

admin | 27 Şubat 2020 | Genel, Manşet, Sağlık A- A+

İran’da da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgınından uçuşları iptali nedeniyle mahsur kalan 77 Türk’ün İran sınırından Türkiye’ye giriş yaptığını belirtiliyor.

Gazeteci Barış Yarkadaş, akşam saatlerinde feryatlarını duyurduğu Koronavirüs salgını nedeniyle mahsur kalan 77 Türk’ün İran sınırından Türkiye’ye giriş yaptığını duyurdu.

Yarkadaş: “İran’da mahsur kalan 77 yurttaşımız Türkiye’ye giriş yapmaya başladı”

Gazeteci Barış Yarkadaş, akşam saatlerinde feryatlarını duyurduğu 77 Türk’ün İran sınırından Türkiye’ye giriş yaptığını duyurdu.

CHP 26. Dönem Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, İran’dan Türkiye’ye dönmeye çalışan 77 Türk’ün Gürbulak Sınır Kapısı’nda mahsur kaldığını duyurmuş ve yetkililerden yardım istemişti.

Kapılar kapatıldığı için Türkiye – İran sınırında mahsur kalan 77 Türk adına kendisini arayan yurttaşların feryadını duyuran Yarkadaş, mağduriyete ilişkin fotolar ve videolar da yayınlamıştı.

CHP’li Yarkadaş, saat 00.30’da attığı twitte ise mahsur kalan Türklerin, yetkililerin girişimi sonucu Türkiye sınırından giriş yapmaya başladığını duyurdu. Yurttaşların sınıra kurulan Sahra Çadırı’nda ilk kontrollerinin yapıldığını yazan Yarkadaş, “Otelde mahsur kalan Türkler, çok zor saatler geçirmişler. Otel yöneticileri pek dostane bir tavır göstermemiş. Bu çok üzücü” ifadesini kullandı

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.