Hoşgeldiniz  

Kadir Topbaş ‘Bir cami projesinde imzam olsun isterdim’

admin | 20 Ağustos 2012 | Genel, Gündem, İstanbul, Manşet A- A+

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Her mimarın gönlünden bir cami projesi çizmek geçer. Tabii ki ben de bir cami projesinde imzam olsun isterdim” dedi.

Bir cami projesinde imzam olsun isterdim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çamlıca’ya yapılacak cami projesi için 50’ye yakın mimarlık bürosunun dosya aldığını söyleyerek, “Bu gayet iyi bir sayı, camiye katkı sunmak isteyenler var” dedi.

Aynı zamanda Mimar da olan Topbaş, “”Her mimarın gönlünden bir cami projesi çizmek geçer. Tabii ki ben de bir cami projesinde imzam olsun isterdim” diyerek duygularını dile getirdi.

Marmaray Projesi’nin en önemli aşaması olan Yenikapı kazı alanındaki çalışmalara ilişkin de bilgi veren Topbaş, 8 bin yıl önce kentte yaşayan insanların ayak izlerinin geçen yıl yapılan kazılarda bulunduğunu hatırlattı. Ayak izlerinin bulunduğu katmanlardaki kazı çalışmalarının bitme noktasına geldiğini ifade eden Topbaş, ağustos sonu itibarıyla Yenikapı’daki istasyon kazı noktasına girileceğini söyledi.

Şu anda Haliç Köprüsü’nün montajlarının devam ettiğini anlatan Topbaş, şunları kaydetti:

“Levent istikametinden Taksim’e geçecek metronun Yenikapı’ya inmesi için o istasyonun bitmesi gerekiyor. Çünkü o bölge İstanbul’da raylı sistemlerin düğüm noktası. Günde yaklaşık 2,5 milyon insan oradan geçecek. Düğüm noktası olarak kabul ettiğimiz bu bölge, doğu-batı, kuzey-güney aksının buluşma noktası ve önemli bir nokta. Bu nedenle Marmaray’ın bitirilmesi lazım.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.