Hoşgeldiniz  

Kadınlar Günü Ataşehir’de Coşkuyla Kutlandı

admin | 09 Mart 2013 | Ataşehir, Genel, Gündem, İstanbul, Manşet A- A+

battalAtaşehirli kadınlar, Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ etkinliklerine yoğun ilgi gösteriyor.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu sene de “Ekmek de İstiyoruz, Gül de…” sloganıyla yola çıkan Ataşehir Belediyesi, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutluyor.

8 Mart’ta kadınların yanında olarak, onlara destek veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Üretici Kadınlarımız ‘El Emeği Göz Nuru’ Sergisi” ile “Kadına Şiddet” konulu resim sergisinin açılışlarını yaptı ve “Üretici Kadınlarımız” isimli sempozyuma katıldı.

Yeni hizmete açılan Ataşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleşen “Üretici Kadınlarımız ‘El Emeği Göz Nuru’ Sergisi’nde; Türkiye’nin dört bir yanından gelen üretici kadınlar, Anadolu’nun farklı bölgelerinde kaybolmaya yüz tutmuş, dokumadan koza çiçeğe, iğne oyasından sabun yapımına kadar çeşitli sanatları sergiliyorlar. Burdur, Adıyaman, Edirne, İzmir, Bayburt, Sivas gibi çok çeşitli illerden gelen üretici kadınların el emeği göz nuru ürünleri, 10 Mart Pazar günü saat 22:00’a kadar Ataşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda sergilenecek.

Sergilerin açılışına Başkan Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, Belediye Başkan Yardımcıları ve çalışanları ile çok sayıda Ataşehirli katıldı. Ataşehirli kadınlar tarafından, Başkan İlgezdi’ye teşekkür plaketleri verildi

Birçok etkinlik yapılıyor

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kapsamında Ataşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda gün boyu süren etkinliklerde; Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Ana Renkler Projesi’nin “Kadına Şiddet” konulu resim sergisi de açıldı. Sergi 15 Mart Cuma gününe kadar devam edecek.

Gerçekleşen bir diğer etkinlikte Can Şenliği Oyuncuları tarafından “Kadın Olmak” isimli forum tiyatro sergilendi. “Mikro Kredi” konulu panelin ardından da, “Kadınlarımız Anlatıyor” konulu söyleşi gerçekleşti.
Ayrıca Ataşehir’de Kadınlar Günü dolayısıyla; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından kadınlara küçük armağanlar hediye edilirken, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve çalışanları tarafından da sabah işe giden kadınlara karanfil dağıtıldı.
Etkinliğin 9 Mart – Cumartesi Programı

Saat: 12.00 ve 14.00 (İki gösterim)
TİYATRO:
“ANADOLU KADINLARI” – SAMSUN DÜŞEVİ OYUNCULARI
Yer: Ataşehir Belediyesi Nikâh Salonu

Saat: 16:00
KOKTEYL
Yer: Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu Fuayesi

Saat:16.30
“CUMHURİYET DÖNEMİ KADIN GİYSİLERİ” DEFİLESİ
Yer: Ataşehir Belediyesi Nikâh Salonu Fuayesi

Saat:18.00
HÜSEYİN TURAN KONSERİ
Yer: Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu Fuayesi

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.