Hoşgeldiniz  

Kadıköy’e yeni meydan yapılacak

admin | 20 Ağustos 2012 | Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Türkiye A- A+

Birçok önemli merkezi araç trafiğine kapatılan İstanbul’da, Kadıköy otobüs ve dolmuş duraklarının bulunduğu alan da yayalaştırılacak.

Kadıköy’e yeni meydan yapılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kadıköy-Kartal metro hattının açılış töreninde bahsettiği Kadıköy’e yeni meydan projesiyle; Rıhtım Caddesi, Haldun Taner Tiyatrosu’ndan itibaren araç trafiğine kapatılacak. Otobüs ve dolmuş durakları olarak kullanılan alanların da yayalaştırma bölgesine katılması ile Kadıköy 60 bin metrekare büyüklüğünde yayalaştırılmış yeni bir meydana kavuşacak.

Yayalaştırma projesine başlanmadan önce Albay Faik Sözdener Caddesi iki şerit gidiş, iki şerit geliş çalışacak şekilde yeniden düzenlenecek. Meydanın batı tarafında dolmuş ve taksiler için duraklar yapılacak, ayrıca Albay Faik Sözdener Caddesi üzerinde ve Haldun Taner Tiyatrosu’nun önünde indi bindi cepleri yapılacak.

Yayalaştırılmış meydanla, Kadıköy Metro İstasyonu’nu kullanan yolcular araç trafiğine maruz kalmadan deniz iskelelerine, dolmuş ve taksi duraklarına ve otoparka rahatça erişebilecek.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.