Hoşgeldiniz  

İstanbul’da 30 Ağustos Resepsiyonu düzenlendi

admin | 31 Ağustos 2012 | Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Özel Haber, Türkiye A- A+

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde bir resepsiyon düzenlendi.

İstanbul’da 30 Ağustos Resepsiyonu düzenlendi 

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde İstanbul Valiliği tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde bir resepsiyon düzenlendi.

Resepsiyona, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eşi Gül Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ali Yaşar Yurdabak ile sanat, siyaset, iş ve medya dünyasından davetliler ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Resepsiyon, Vali Mutlu ve eşi Gül Mutlu’nun konukları karşılamasıyla başladı. Daha sonra Vali Mutlu, konuklara hitaben bir konuşma yaptı.

“Bu akşam cennetten bir bahçe gibi bize yüce Allah’tan armağan olan aziz İstanbul’da bu birlik ve beraberliği sizlerin katılımı ile kutluyoruz. Bu birlik ve beraberliği daha yüce noktalara taşımak için yapacağımız tek şey daha çok çalışmak” ifadeleri ile sözlerine başlayan Vali Mutlu, özel bir şiir seçerek bu anlamlı geceyi süslemesini istediği sanatçı Bedirhan Gökçe’yi sahneye davet ederken şöyle konuştu:

“Bu gece için bir şiir seçmesini rica ettiğim değerli sanatçı Bedirhan Gökçe, sadece bir şiir okumak için değil, adeta yeni bir şiir yazmak için motive olmuştu. Ve dedi ki; ‘Sayın Valim bir şiir seçmenin ötesinde İstanbul’a ve bu geceye özel bir şiir yazdım. Aziz İstanbul’da aziz milletimiz ve aziz konuklarla izniniz olursa bu güzel şiiri paylaşmak isterim’. Sizleri saygıyla, sevgiyle bir kez daha selamlıyorum. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin manevi huzurunda, minnet ve şükranla eğiliyorum.”

Vali Mutlu, konuşmasını “Zafer gecemiz kutlu olsun. Nice zafer gecelerine böylesine huzur mutluluk, gurur, birlik beraberlik tabloları içerisinde ulaşmayı bu mübarek beldeden, Eyüp Sultan’dan cennetin bir köşesinden, İstanbul’dan Cenab-ı Allah’tan dualarla niyaz ediyorum” diyerek sonlandırdı.

Bedirhan Gökçe’nin gece için yazdığı “Bir Elif, Bir Mehmet Olmak” şiirinin ardından, İstanbul semaları Zafer Bayramı coşkusuyla havai fişeklerle süslendi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.