Hoşgeldiniz  

İstanbul’da 1206 okula 2000 temizlik elemanı

admin | 29 Ağustos 2012 | Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Türkiye A- A+

İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul’un 39 ilçesinde 1206 ilköğretim okulunda 2 bin temizlik personeli görevlendirerek eğitim ve istihdama katkı verdi.

İstanbul’da 1206 okula 2000 temizlik elemanı

İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul’un 39 ilçesinde 1206 ilköğretim okulunda 2 bin temizlik personeli hizmet alımı işini gerçekleştirdi.

İstanbul İl Özel İdaresi, İstanbul’un 39 ilçesinde bin 206 ilköğretim okulunda 2 bin temizlik personeli hizmet alımı işini gerçekleştirdi.

İstanbul İl Özel İdaresi böylece okulların temizlik hizmetlerinin yanı sıra istihdama da katkı sağlamış oldu.

İstanbul’da mevcut tüm okulların bilgisayar, sıra, masa, öğretmen kürsüsü gibi donanımla ilgili tüm malzemelerini karşılayan ve okulların doğalgaz dönüşümlerine imza atan İl Özel İdaresi, 11 milyon 86 bin 380 TL hizmet bedeli karşılığında okullarımızın temizlik personeli ihtiyacını da karşılamış oldu.

İlk defa Ocak 2011’de başlatılan uygulamanın devamı olarak Milli Eğitim Bakanlığı bu amaçla 2012 yılı Merkezi Yönetim bütçesinden ödenek tahsisi yaptı. Tahsis edilen ödenek 81 ilin il özel idarelerine aktarıldı. Gönderilen ödeneklerle gerçekleştirilen ihale sonucu 2012 – 2013 öğretim döneminde İstanbul’un 39 ilçesinde 31 Aralık tarihine kadar ilköğretim okullarının ihale ile temizlik hizmetleri satın alındı.

 

Böylece ilköğretim okullarında okul aile birliklerinin ve okul yöneticilerinin öğrencilerden temizlik parası adı altında para toplamaları da sona erdi. Uygulama ile ilköğretim okullarında temizlik hizmetlerinin yapılmasına ilişkin sorunların kökten çözülerek, temizlik hizmetlerinin daha sağlıklı bir şekilde yapılması hedefleniyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.