Hoşgeldiniz  

İlgezdi, Çalışan Gazeteciler Günü’nde Basın Mensuplarıyla Buluştu

admin | 13 Ocak 2019 | Ataşehir, Ataşehir Belediyesi, Genel, Manşet, Siyaset, Üst Manşet A- A+

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarını ağırladı.

Toplantıya katılan basın mensuplarının Gazeteciler Gününü kutlayan Battal İlgezdi; “Hepinizin, ilçemizin değerlerinin bilinmesinde emeği büyük. Gazeteci olarak inşallah kıymetiniz bilinir”

BAŞKAN İLGEZDİ BASIN EMEKÇİLERİNİ AĞIRLADI

Türk basın tarihine “Dokuz patron olayı” olarak geçen ve gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Ataşehir’de basın mensuplarını ağırladı.

BAŞKAN İLGEZDİ BASIN EMEKÇİLERİNİ AĞIRLADI

Yerel basınla sık sık bir araya gelen İlgezdi’nin düzenlediği toıplantıya, çevre ilçelerden gazeteciler de katılım gösterdiler.

Davete katılan basın mensuplarının Gazeteciler Gününü kutlayan Battal İlgezdi; “Hepinizin, ilçemizin değerlerinin bilinmesinde emeği büyük. Gazeteci olarak inşallah kıymetiniz bilinir” ifadelerini kullandı.

“DEMOKRATİK BİR YARIŞ HERKES ADAY OLABİLİR”

AK Parti’nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem hakkındaki düşüncelerinin sorulması üzerine Battal İlgezdi ; “Ben iki dönemdir Ataşehir’e aday oldum ve hep de rakiplerim oldu. Ama şimdiye kadar rakiplerim hakkında hiç konuşmadım. İsmail Erdem’i eskiden beri tanırım. Kendisi Belediye Başkanlığı yapmış bir siyasetçidir. Bu demokratik bir yarış herkes Ataşehir’e aday olabilir” dedi.

“MEDYA ORGANLARI NEREDEYSE BENİ İDAM EDECEKLERDİ “

İmza yetkisi elinden alınan Ataşehir’in Belediye Başkanlığına yeniden aday başvurusu yapan Battal İlgezdi’ye görevinden uzaklaştırma sebebi olarak gösterilen davaları ve çeşitli medya organlarında ceza aldığı haberleri sorusu yöneltildiğinde İlgezdi; “Basın organlarının yaygaralarına aldırış etmiyorum. Medya organları neredeyse idama götüreceklerdi. Türkiye’de mahkemesi olmayan başkan yok. En çok müfettiş gören başkan benim. Basın organlarının yaygaralarına aldırış etmiyorum. Bana birçok defa mühürlediğim fırından bile kapattırmadığım iddiasıyla dava açıldı. Mahkemelerde özellikle CHP’ye açılmış birçok dava var. Nedense hiç kapatılmıyor bu davalar” şeklinde ifade etti.

“105 BİN OYA KARŞILIK 140 BİN OY ALARAK ATAŞEHİR’İ ALACAĞIZ “

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendisini yeniden aday gösterip göstermeyeceği ve yargılandığı davalardan dolayı adaylığının gerçekleşmeme ihtimali ile ilgili soruya, İlgezdi; “Ocak ayının 16’sında veya 18’inde partimizin İstanbul ve İzmir için adaylarının hepsi açıklanmış olacak. Belediye Başkanlığına aday adayı olmak için bir dosya hazırlarsınız. Bu dosyada savcılıktan temiz  kağıdı istenir. Ben aday adaylığı başvurumu yaptığıma göre bir sıkıntı yok demektir. Ayrıca adaylığımı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sorarak yaptım. Yapılması gereken de zaten budur. Aday oldum, çok yakın bir zamanda 105 bine karşı 140 bin oy alarak Ataşehir’i yine alacağız” diyerek cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul adayı için de tahminde bulunan Battal İlgezdi ; “Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında en fazla yüzde 1,5 puan fark olur. Kim kazanırsa kazansın arada çok büyük bir fark olmaz” dedi.

” Çalışan Gazeteciler Günü” yemeğine katılan gazetecilerin, ilgezdi’den basın merkezi talepleri oldu. Battal İlgezdi yakın bir zamanda yeniden toplanarak basının taleplerini değerlendirme sözü verdi. Kamuoyunu haberdar etmek ve duyarlılığını arttırmak için mesai harcayan gazetecilere gecenin sonunda ses kayıt cihazı ve şal hediye edildi.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.