Hoşgeldiniz  

İBB, Metro İstasyonlarına Termal Kameralar Yerleştiriyor

admin | 04 Nisan 2020 | Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Üst Manşet A- A+

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul’daki metro istasyonlarına termal kameralar yerleştiren İBB, yüksek ateş tespit edilen yolcular, en yakın sağlık kuruluşuna yönlendiriyor.

İBB, Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul’daki metro istasyonlarına termal kameralar yerleştiriyor. Yüksek ateş tespit edilen yolcular, en yakın sağlık kuruluşuna yönlendiriliyor.

COVİD – 19 SALGINI ÖNLEMLERİNE YENİSİNİ EKLENDİ

İBB, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVİD – 19 salgını nedeniyle alınan önlemlere bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamında, İstanbul’daki metro istasyonlarına termal kameralar yerleştiriyor.

Yenikapı, Üsküdar, Kirazlı metro istasyonlarına termal kameralar konulmuştu. Şimdi Aksaray, Şişli, Bağcılar, Ataköy, Taksim, Ünalan ve Zeytinburnu metro istasyonlarına da termal kameralar yerleştiriliyor.

YOLCU, YÜKSEK ATEŞLE SEYAHAT EDEMEYECEK

Termal kamera ile yüksek ateş tespit edilen yolculardan güvenlik görevlileri hemen maske takmalarını rica ediyor. Yolcuya, yüksek ateşle seyahat edemeyeceği belirtilerek, Alo 184 ile iletişim kurması veya en yakın sağlık kuruluşuna gitmesi isteniyor.

YENİKAPI, ÜSKÜDAR, KİRAZLI’DAN SONRA DİĞER İSTASYONLARA

İstanbul’daki metro istasyonlarına termal kamera yerleştirildiğini sosyal medya da İstanbullular ile paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “ Metro istasyonlarımızda termal kamera uygulamasına geçtik. Yüksek ateş tespiti yapılan yolcular toplu ulaşım araçlarına alınmıyor ve sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor. Yenikapı, Üsküdar, Kirazlı’dan sonra kısa sürede diğer istasyonlara da termal kameralar yerleştirilecek.” Dedi.

İBB, toplu alanlarda maske takılmasının zorunla hale getirilmesini ardından, bu sabah itibarıyla İstanbul’daki toplu ulaşım araçlarında ilk etapta 100 bin maske dağıtımına da başlamıştı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.