Hoşgeldiniz  

Hacı adaylarının eğitimi başlıyor

admin | 07 Eylül 2012 | Eğitim, Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Türkiye A- A+

Kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına, müftülük binası altında bulunan Din Görevlileri Camisi`nde uygulamalı eğitim seminerleri başlıyor.

Hacı adaylarının eğitimi başlıyor

Bu yıl kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına, müftülük binası altında bulunan Din Görevlileri Camisi`nde uygulamalı eğitim seminerleri verilecek.
Seminerler 10 Ekim Pazartesi günü başlayacak ve saat 09.00 ile 12.00 arasında 3 gün sürecek. Bu yıl Elbistan’dan yaklaşık 200 hacı adayının kutsal topraklara gideceğini belirten Elbistan Müftüsü Abdussamet Pat, eğitim seminerleri ile hacı adaylarının hacca hazırlanacağını söyledi.

Elbistan Müftüsü Abdussamet Pat ve din görevlileri tarafından verilecek olan seminerde, hacı adaylarının yapması gereken ibadetler ve uymaları istenen kurallar, uygulamalı olarak anlatılacak.

Kâbe Maketi’nin de yer alacağı eğitim seminerlerine tüm hacı adaylarının katılmasını isteyen Müftü Abdussamet Pat, “Seminerde hacıların yapması gereken her şey ayrıntılı olarak anlatılacak. Hacı adaylarının soruları da cevaplanacak. Seminerde sağlık, beşeri münasebetler ve hac hakkında gerekli bilgileri aktarılacak. Bu yıl Elbistan’dan yaklaşık 200 hacı adayını kutsal topraklara uğurlayacağız. Ekim ayının başından itibaren kutsal topraklara giden Hacı adayları, yaklaşık 30 ilâ 35 gün sonra Hacı olarak yurda dönecekler. Hacılarımız Diyanet ve özel firmalar aracılığı ile hac ibadetlerini yerine getirecekler” diye konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.