Hoşgeldiniz  

Engelsiz Yaşam Fuarı ‘EYAF EXPO’ Başlıyor

admin | 06 Aralık 2012 | Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Özel Haber, Teknoloji A- A+

6-9 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Engelsiz Yaşam Fuarı’nda; engellilerin  hayata uyumu için birçok çözüm, teknoloji ya da ürün sergilenecek.

Engelsiz Yaşam Fuarı ‘EYAF EXPO’ Başlıyor

Recep Kenan/Ataşehir
Engelsiz Yaşam Fuarı, 6-9 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
Engelsiz Yaşam Fuarı organizasyonunda, kendileri de özel olan ziyaretçiler fuar alanına son derece detaylı tasarlanmış özel bir organizasyonla getirilecektir.
Ülkemiz nüfusunun % 12.29’unu engelliler oluşturmaktadır. Tüm dünyada ve ülkemizde engellilerin herkesten farksız yaşaması ve hayata uyumu için birçok çözüm, teknoloji ya da ürün tasarlanmış ve tasarlanmaktadır.
Gelişmiş ülkelerde var olan yapının aksine ülkemizde engellilerin gerekli ürün ya da hizmetlere zahmetsizce ulaşmasını sağlayacak yeterince aktif referans noktaları bulunmamaktadır.
Engelsiz Yaşam Fuarı, engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kendileri için gerekli olan bu ürün, teknoloji ve hizmetlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak hedefiyle gerçekleştirilecektir.
Ulusal ve uluslararası ölçekte engellilere özel ürün, teknoloji ya da hizmet sunan kuruluşların tek çatı altında toplanacağı Engelsiz Yaşam Fuarı, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla güçlü bir kamuoyu oluşturarak engelliler adına çözüm üretilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
Belirlenen hedefler doğrultusunda yapılacak çalışmalarla; Engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak,
Yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari ve kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek sağlamak, yeni girişimleri teşvik etmek,
Sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlamak, Engelsiz Yaşam Fuarı’nın ana hedeflerini oluşturmaktadır.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.