Hoşgeldiniz  

CHP’li Belediye Başkanları Çalıştay İçin Kampa Giriyor

admin | 24 Temmuz 2019 | Ataşehir CHP, Manşet, Siyaset, Türkiye, Üst Manşet A- A+

CHP belediye başkanlarının katıldığı çalıştayla, yerel yönetim stratejisini belirlemek üzere Afyonkarahisar’da 25-27 Temmuz tarihlerinde iki gün süreyle yapacağı kamp başlıyor.

Edinilen bilgiye göre, Türkiye genelinde 11’i büyükşehir, 10’u da il olmak üzere 252 belediye kazanan Cumhuriyet Halk Partisi, belediye başkanlarını kampa alarak çalıştay yapıyor.

Afyonkarahisar’da bir otelde yapılacak ve 27 Temmuz’a kadar sürecek kamp için tüm CHP il ve ilçe belediye başkanları çalıştay için toplanıyor.

İstanbul, Ankara’nın aralarında bulunduğu 11’i büyükşehir olmak üzere yaklaşık 250 belediyeyi kazanan Cumhuriyet Halk Partisi, yerel yönetim stratejisini belirlemek için Afyonkarahisar’da iki günlük çalıştay yapacak.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 26 Temmuz Cuma günü açılış konuşmasını yapacağı kampta, Yerel Yönetim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun “Genel Merkezin Yerel Yönetimlere Yaklaşımı”nı içeren bir sunum yapacak.

Kampta, uzmanların da katılımıyla “yerel yönetimleri izleme, yönlendirme, destekleme” mekanizmaları da ele alınacak.

Cumhuriyet Halk Partisi kampında ikinci gün, belediye başkanlarının görüş ve değerlendirmelerinin alınacağı “Başkanlar Forumu” ile sona erecek.

Kampın üçüncü günü, yerel yönetimlere ilişkin fikirlerin ortaya konacağı “ortak akıl atölyesi” programıyla başlayacak. Belediye başkanları, bu programda koordineli çalışma ve birlikte proje geliştirme konularında söz alacak.

Daha sonra, uzmanların katılımıyla “seçmenlerin beklentileri” konulu panelin gerçekleştirileceği kampta, başkanların değerlendirmelerinin alınacak.

Çalıştay’ın ilk günü ayrıca belediye başkanlarının görüş ve değerlendirmelerinin alınacağı bir “Başkanlar Forumu” düzenlenecek.

Kampta, genel merkez bünyesinde belediyeleri takip için oluşturulacak “Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi ve Danışma Kurulu”na ilişkin de görüş alışverişinde bulunulacak.

Çalıştay’ın ikinci günü uzmanların da katılacağı “Seçmenlerin Beklentileri” paneli yapılacak. Başkanların değerlendirme yapacağı ikinci Başkanlar Forumu’nun ardından Çalıştay CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun’un Çalıştay değerlendirme toplantısı ile tamamlanacak.

CHP’de yerel seçimlerin ardından Genel Merkez bünyesinde belediyeleri takip için “Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi ve Danışma Kurulu” oluşturulması kararı alınmıştı.

Çalıştay’da bu çalışmayla ilgili belediye başkanlarının da görüşleri alınacak. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un başkanlığında yürütülecek bu çalışma ile belediyeler sürekli takip altında olacak.

Afyonkarahisar’daki Cumhuriyet Halk Partisi kampı, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun kapanış konuşmasıyla sona erecek.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.