Hoşgeldiniz  

BEYKOZLUNUN 2B TEPKİSİ TBMM GÜNDEMİNE GELDİ

admin | 28 Mart 2013 | Ataşehir, Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Özel Haber, Siyaset, Türkiye A- A+

kadir_2b2B satışında en büyük bedeli, İstanbul’da en fazla 2B arazisi olan Beykozluların ödeyeceği beklenirken, Beykoz halkının büyük kısmının bedeli ödeyemeyeceği TBMM’nin gündemine taşındı.

Recep Kenan/itvhaber.com

2B satışından beklenen bedelin büyük bir kısmını İstanbul’da en fazla 2B arazisi olan Beykozlular ödeyecek. Ne var ki Milli Emlak tarafından rayiç bedellerin açıklanmasının ardından ilçede tepkiler de gecikmedi. Açıklanan bedellerin Beykoz Halkı’nın çok büyük çoğunluğunun ödeyemeyeceği yönündeki tartışmalar, TBMM Genel Kurulu’nda gündeme geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada Milli Emlak Müdürlüğü tarafından açıklanan fiyatların Beykoz halkının ödeme sınırlarını fazlasıyla aştığını söyledi.

“Bu fiyatlarla Beykozluya “git” denmektedir. Buralardan çekil, biz buraları zenginlere vereceğiz denmektedir” diyen Öğüt, rakamların düzeltilmesi için yeni bir yasa düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

2B Yasası’nın sadece bütçe açığını kapatmak için mi çıkarıldığını soran CHP’li Öğüt ayrıca ” Burada Beykozlu vatandaşlarımızın, emeklinin, dar gelirlinin mağdur edilmemesi ve onların yerlerinde tekrar oturabilmesi için gereken yapılacak mıdır” diye sordu.
Öğüt’e yanıt Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’dan geldi.

“Kanun çıkartırken “insan” diyoruz, yönetmelik yaparken “insan” diyoruz, hangi hedef kitlesini esas alıyorsa onun sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz” diyen Bakan Yazıcı, 2B’nin bütçe geliri olmadığını belirterek, 2B’den ötürü sıkıntı yaşayan vatandaşımızın sorunlarını çözmek için bu yasayı çıkarttık” diye konuştu.

Bunun bir hibe yasası olmadığını, hazineye de bir getirisi olacağını ifade eden Yazıcı, 2B ile ilgili iki defa düzenleme yapıldığını ve mevcut düzenlemenin yeterli olduğu söyledi.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BEYKOZLUNUN 2B TEPKİSİ TBMM GÜNDEMİNE GELDİ için 1 yorum

  1. erdal aktaş dedi ki:

    ya kardeşim herekez bi laf ediyor her yerde aynı fiyasko bedel ne bedel birisi çıksın kardeş bedel bu desin ALLAH rızası için kulaktan dolma laflara artık gına geldi devlet sırları ortaya çıktı bu 2 b çıkmadı sayın başbakan GİZLİ SAKLI BİŞEYIM YOK DİYO DİYODA BİR KERE OLSUN DESİNKI SAYIN VATANDAŞLAR BURANIN BEDELİ ŞURANIN BEDELİ BIKTIK BALYOZDAN BIKTIK ERGENEKONDAN BIKTIK SİYASETCİLERİN MAHALLE KAVGASI GİBİ BİRBİRLERİNE LAF SOKMASINDAN BİZENE YA HEPSİ HİKAYE ANLATIYO YOK O BUNU DEDİ YOK O BUNU DEDİ BİZ EKMEK DERDİNDEYİZ BRADER BEDEL NE BEDEL AÇIKÇA SÖYLESENIZE BAŞBAKAN KILIÇTAR OĞLUNA BAHÇELİYE TAKMIŞ TAKACAĞINA DİYARBAKIRDA Bİ BELEDİYE BAŞKANI MILLETEDE BAŞBAKANADA KÜFRETTİ KIMSE SES ÇIKARMIYO NE DURMLARTA DÜŞTÜK YA TÜRKLÜĞÜMÜZ NERDE GURUMUZ NERDE HİÇ BİŞEYİMİZ KALMADI HEVESMI KALDI YAŞAMAK İÇİN LAF LAF BOŞ LAF BIRİ CEVAP VERSİN BEYKOZUN ÇENGELDERENIN BEDELİ NE BEKLİYORUZ

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.