Hoşgeldiniz  

BAŞKAN İLGEZDİ: AŞURE KARDEŞLİKTİR

admin | 14 Ekim 2016 | Ataşehir, Ataşehir Belediyesi, Genel, Manşet A- A+

asureAtaşehir Belediyesi, Aşure Ayı etkinlikleri kapsamında Aşure Günü dolayısıyla 14 – 15 ekim günlerinde Ataşehir’deki cami ve cemevlerinde aşure ve lokma dağıtıyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Bizi bir arada tutan, milli ve dini günlerimizi amacına uygun olarak hep beraber anmalı ve kutlamalıyız. Bu ayın diğer aylar arasında farklı bir yeri var. Çünkü içinde 10 peygambere 10 ikramın verildiği aşure gibi önemli bir günü barındırıyor. Biz de bu vesile ile siz değerli vatandaşlarımın bu mübarek ayını kutluyorum” dedi.

Başkan İlgezdi, “Ülkemizde ve dünyada şiddet olaylarının giderek arttığı bu günlerde Muharrem Ayı’nın herkese sevgi, kardeşlik ve barış getirmesini diliyorum. 12 İmamlarda tutulan oruçlar ve İmam Hüseyin için dökülen gözyaşları, hak katında kabul olsun” temennisinde bulundu.

İlgezdi, “Aşure Günü’nün temelinde kardeşlik, birlik, sevgi, anlayış ve hoşgörünün anlamı gizlidir. Tüm dinlerin ortak noktalarından biridir” diye konuştu.

Başkan İlgezdi, Aşure Günü dolayısıyla 14-15 Ekim günlerinde Ataşehir’deki cami ve cemevleri’nde Aşure Çorbası ve lokma dağıtacaklarını söyledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.