Hoşgeldiniz  

Bakan Faruk Çelik ‘657 su almaya başladı’

admin | 27 Ocak 2013 | Genel, Gündem, Manşet, Türkiye A- A+

faruk_ çelikDevlet Personel Başkanlığı`nca Abant`ta düzenlenen çalıştayda konuşan Bakan Çelik, 657 sayılı kanun, günümüz Türkiye’sinin ihtiyaçlarına cevap vermekten çok uzak olduğunu söyledi.

Bakan Çelik, “657 sayılı kanun, günümüz Türkiye’sinin ihtiyaçlarına cevap vermekten çok uzaktır” dedi.
Devlet Personel Başkanlığı`nca Abant`ta düzenlenen “Kamu Personel Sisteminin Sorunları, Çözüm Önerileri ve 2023 Vizyonu Çalıştayı“nın açılışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “5 ayrı mevzuatla yürütülen kamu personel sistemimizin amiral gemisi olan 1965 model ve her yerinden su almaya başlayan 657 sayılı kanun, günümüz Türkiye’sinin ihtiyaçlarına cevap vermekten çok uzaktır“ dedi.

Çelik, şunları ifade etti: “Zaman içinde 657`den fazla değişikliğe uğrayan, yürürlüğe girdiği dönemle uygulandığı dönem arasında dağlar kadar fark olan bu yasa, yama kaldırmayacak kadar yıpranmıştır. Her kurumun mevzuatında yavru 657`cikler oluşmaya başladı. Dağınık ve savruk bir mevzuat var.“

Çelik, iyi işleyen devlet çarkı için iyi işleyen personel sistemine ve mevzuatına ihtiyaç bulunduğunu vurgulayarak, devlet bütçesinin yaklaşık üçte birinin personel giderlerine ayrıldığını, söz konusu kaynağın verimli kullanılmasını sağlamak, beşeri sermayeden alınan verimi çoğaltmak ve vatandaşlara kaliteli, etkin hizmet sunmak için gerekli mevzuat düzenlemesini yapmak durumunda olduklarını bildirdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.