Hoşgeldiniz  

Bakan Çelik ‘2 bini Din Görevlisi 8 bin Engelli Atanacak’

admin | 23 Şubat 2013 | Ekonomi, Genel, Gündem, Manşet, Türkiye A- A+

faruk çelikBakan Faruk Çelik, Mart ayında Özürlü engelli memur kadrosunun 6 bin 121, Diyanet İşleri Başkanlığı`nın bin 994 din görevlisi ile toplam 8 bin 115 olacağını açıkladı.

Recep Kenan/Ataşehirweb.com

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mart ayında Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) kapsamında yerleştirilecek engelli memur kadro sayısının 6 bin 121, Diyanet İşleri Başkanlığı`nın bin 994 din görevlisi ile toplam 8 bin 115 olacağını açıkladı.

2 bin engelli kadrosu

Din Görevlisi Yeterlik Sınavı`ndan sonra 2 bine yakın engelliye atama yapılacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mart ayında Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) kapsamında yerleştirilecek engelli memur kadro sayısının 6 bin 121 olacağını, Diyanet İşleri Başkanlığı`nın bin 994 din görevlisi kadrosu için yerleştirme işleminin de yeterlik sınavı sonuçları açıklandıktan sonra yapılacağını bildirdi.

Bakan Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, 2013 yılı engelli memur yerleştirmeleri için başvuruların 28 Şubat-8 Mart tarihleri arasında yapılacağını, atama yapılması planlanan 8 bin 115 engelli memur kadrosunun, bin 994`ünün Diyanet İşleri Başkanlığı`nın din görevlisi kadrosunun oluşturduğunu hatırlattı.

Diyanet İşleri Başkanlığı`nın atamalarda KPSS veya Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) yanında “Yeterlilik Belgesine Sahip Olma“ şartı da aradığını ifade eden Çelik, Başkanlığın yaptığı açıklamada, 2013 yılı Din Görevlisi Yeterlik Sınavı başvurularının 11–25 Şubat tarihleri arasında alınacağını ve yeterlik sınavının yazılı aşamasını 17 Mart tarihinde gerçekleştirileceği belirttiğine işaret etti.

Yazılı sınavdan sonra ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı`nca uygulamalı mülakat sınavında yapılacağını kaydeden Çelik, engelli adayların da atamalarının yapılabilmesi için bu sınava girerek yeterlik belgesine sahip olmaları gerektiğini vurguladı.

Çelik, şunları kaydetti:
“Din görevlisi kadroları için yerleştirme işlemi, Diyanet İşleri Başkanlığı`nın yeterlik sınavı süreci sonuçlandıktan sonra ÖSYM Başkanlığı`nın sınav takvimi de göz önünde bulundurularak daha sonra duyurulacak bir tarihte yapılacak.“

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.