Hoşgeldiniz  

Ataşehir’de taksi durakları tek tip olacak

admin | 10 Ağustos 2012 | Ataşehir, Genel, Gündem, Manşet, Özel Haber A- A+

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Ataşehir’in örnek bir ilçe olması için her meslek grubuna büyük görevler düşüyor” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ilçedeki 31 taksi durağının başkanı ile bir araya geldi. Taksi duraklarının ve taksi esnafının sorunlarını dinleyen İlgezdi, ilçedeki taksi duraklarını tek tip yapacaklarını söyledi.

Taksi duraklarının büyük bölümünün çalışma koşullarının yetersiz olduğuna dikkat çeken Başkan İlgezdi: “Bize müracaat eden tüm durakları yenileyerek daha modern ve rahat çalışma koşullarına sahip duraklar haline getireceğiz. Bununla ilgili projelerimiz hazır” dedi.

Taksi durak başkanlarının ödedikleri ecrimisillerin düşürülmelerini istemesi üzerine ise Başkan İlgezdi, gerekli incelemeyi yapıp yasaların izin verdiği çerçevede uygun hale getirecekleri sözünü verdi.

Ataşehir’de bulunan taksi duraklarının sürekli birbirini şikâyet etmelerinden yakınan Başkan İlgezdi: “Hepiniz ekmek kavgasındasınız. Sürekli birbirinizi şikâyet edip duruyorsunuz. Bunu yapmayın. Bu davranışınız etik bir davranış değil” diye konuştu.

Taksi durak başkanları Başkan İlgezdi’ye özellikle İSPARK ile yaşadıkları sorunları da anlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin taksi durakları kuracağını ve kendilerini zor durumda bırakacağını söyleyen başkanlar, bu konuda yardım istediler. Güvenlikle ilgili sorunlarını da ileten durak başkanlarına Battal İlgezdi, ilçe emniyet müdürü ile konuyu görüşeceğini söyledi.

Başkan İlgezdi Ataşehir’in örnek bir ilçe olması için çalıştıklarını belirterek, “Bunun için her meslek grubuna büyük görevler düşüyor, doğal olarak taksi esnafımıza da büyük görevler düşüyor. Halkımızın memnuniyeti için siz de duraklarınızda çalıştıracağınız kişileri iyi seçin. Şikâyete sebep olacak kişilerle çalışmayın. Aranızda bir komisyon kurun. Birlik olun. Bu şekilde daha güçlü olursunuz sorunlarınızı daha rahat çözersiniz. Mesleğinizle ilgili daha verimli çalışmalar yaparsınız” dedi.

Komisyon için Ataşehir Belediyesi’nden destek isteyen durak başkanları, bir başkan yardımcısının komisyonu yönlendirmesini istedi. Bunun üzerine Başkan İlgezdi’de başkan yardımcısı İsmail Kabakçı’yı komisyonun kurulması ve taksi esnafının sorunlarıyla ilgilenmesi için görevlendirdiğini söyledi.

Başkan İlgezdi, taksi duraklarına her gün bedava bir damacana su vereceğini de sözlerine ekledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.