Hoşgeldiniz  

Ataşehir İçerenköy Kültür ve Sanatın Merkezi Oluyor

admin | 15 Ocak 2024 | Ataşehir, Ataşehir Belediyesi, Genel, Manşet A- A+

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tiyatrodan baleye, sanatsal ve kültürel etkinlikte buluşturacak kültür ve sanat merkezini Ataşehirlilere kazandırıyor.

Ataşehir Belediyesi Ataşehirlileri tiyatrodan baleye, sanatsal ve kültürel etkinlikte buluşturacak kültür ve sanat merkezi kazandırıyor.

Ataşehir’in kültür ve sanat hayatına katkıda bulunacak, bölgedeki önemli ihtiyaca cevap verecek İçerenköy’deki İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi, kapılarını sanatseverlere açmaya hazırlanıyor.

Aralık ayında müzik ve sanat kursları ile 2500 Ataşehirliye hizmet vermeye başlayan İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi,  tiyatrodan baleye, sergilerden konserlere kadar pek çok sanatsal ve kültürel etkinliğine ev sahipliği yapıyor

İçerenköy’deki İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi, fonksiyonel mimari özellikleriyle de sanatseverlerin büyük beğenisini kazanarak bölgenin ve İstanbul’un önemli kültür ve sanat merkezleri arasında yerini şimdiden aldı.

Kültür merkezinde Ataşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından işletilen Kültür Kafe bölgenin ve buluşma mekanı oldu. Özelikle İçerenköylüler için buluşma mekanı olan Kültür Kafe bölgedeki önemli bir eksikliği tamamladı.

Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde 2 bin 800 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen, 22 bin 500 metrekare kullanım alanı olan İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi; 657 seyirci kapasiteli tiyatro salonu, 2 bin 800 kişilik konser salonu, 200 kişilik konferans salonu, 21 adet sanat eğitim dersliği, kütüphane, çok amaçlı etkinlik salonu, çocuk oyun alanı, sergi salonu, fuaye, kafeterya, restoran alanları, teraslar ve 3 katlı otoparktan oluşuyor.

Ataşehirli Yerel Gazeteciler ve Niyazi Yaman başkanlığındaki İçerenköy Derneği yönetimi, Ataşehir Belediyesi birim Müdürleri; Hasan Guneydaş, Hüseyin Dinçtürk, Ali Cihan Sakman, Utku çakmak ile İçerenköy İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi Müdürü Tamer Şahin  ve personeli ile yakında resmi açılışı yapılacak olan kültür merkezini gezdiler.

Kaynak: itvhaber

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.