Hoşgeldiniz  

Ataşehir Belediyesi’nden Sağlık Koşusu

admin | 04 Mart 2013 | Ataşehir, Genel, Gündem, İstanbul, Manşet, Özel Haber, Spor A- A+

atasehibanner10Ataşehir Belediyesi 07 Nisan Pazar günü saat 09:30’da başlayacak, 500 yarışmacının katılacağı halka açık, ödüllü ‘Ataşehir Belediyesi Sağlık Koşusu’ düzenledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir dışından koşmak isteyenlere de açık olan koşu, sağlıklı bir yaşam için sporun önemine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Dereceye giren koşuculara çeşitli ödüller verilirken; koşuyu tamamlayan tüm katılımcılara hatıra madalyası ve tişört verileceği açıklandı.

Ataşehirliler Sağlığa Koşuyor

Ataşehir Belediyesi tarafından ödüllü sağlık koşusu düzenleniyor.

Türkiye’nin her yerinden katılımın sağlanabileceği koşunun amacı daha sağlıklı bir yaşam için sporun önemini vurgulamanın yanında bu tür sportif faaliyetlerin Ataşehir’de yaygınlaşmasını sağlamak.

500 yarışmacının katılacağı “Ataşehir Belediyesi Sağlık Koşusu”
07 Nisan Pazar günü saat 09:30’da düzenlenecek.

10 kilometre uzunluğundaki koşuyu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası ve tişört verilecek.

Farklı yaş kategorilerine göre Erkek ve Kadınlar sıralamasında; yarışmayı birinci bitirenlere 2.000’er TL, ikinci bitirenlere 1.500’er TL, üçüncü bitirenlere 1.000’er TL, dördüncü bitirenlere 600’er ve beşinci bitirenlere de 400’er TL ödül verilecek.

Batı Ataşehir’den başlayacak koşu, Ataşehir’i 10 kilometre dolaştıktan sonra yine Batı Ataşehir’de son bulacak.

Ataşehir Belediyesi Sağlık Koşusu’na, koşuya katılmalarına engel olabilecek solunum yolları ve kalp hastalıkları gibi sağlık problemleri bulunan vatandaşlarımızın katılmaması önemle rica olunur.

3 saat sürecek koşu boyunca, bütün yollar saat 12:30’a kadar araç trafiğine kapalı olacak.

Koşu boyunca alınan önlemler dahilinde; 3 adet ambulans, her an hazır bulunan bir sağlık ekibi ve güzergah üzerinde acil vakalara karşı uyarılmış hastaneler koşucuların hizmetinde olacak.
Yarışmaya katılmak isteyen tüm vatandaşlar, Belediyeye ait www.atasehir.bel.tr internet adresinden başvurularını yapabilirler.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.