Hoşgeldiniz  

Aranan Şehit Uzman Çavuş Zap Suyu’nda bulundu

admin | 20 Eylül 2012 | Asker, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Türkiye


admin
cemil_kirim@hotmail.com

Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi’nin cenazesi 5’inci günün sonunda Zap Suyu’nda bulundu

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde Oğul Köyü yakınlarda geçen cumartesi günü askeri konvoyun geçişi sırasında düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi’nin cenazesi, Jandarma Genel Komutanlığı Arama Kurtarma Ekibi tarafından patlamaya 1 kilometre mesafede Zap Suyu’nda bulundu.

Çukurca’ya bağlı Oğul Köyü yakınlarında geçen 15 Eylül cumartesi günü saat 14.00’de askeri konvoyun geçişi sırasında meydana gelen patlamada 4 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı. Şehit askerden 3’ünün cenazesine ulaşılırken, İzmirli Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi’nin cenazesi ise halen bulunamadı. Oğul Köyü yakınında ve Zap Deresi’nde günlerdir çok sayıda asker, korucu, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ve köylülerin katılımıyla yapılan aramalara, bugün Genelkurmay Başkanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen 20 kişilik özel bir ekip de katıldı.

Bölgeye gelen Jandarma Genel Komutanlığı Arama Kurtarma ekibi, Zap Deresi’nin her iki yakasına ipler bağlayıp, botların da yardımıyla suyun her tarafını didik didik aradı. Patlama bölgesindeki 5 kilometrelik alanda arama yapan ekip, zaman zaman el ele tutuşup şehit uzman çavuşun cesedini bulmaya çalıştı. Çalışmalara Hakkari il Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı 10 kişilik Arama Kurtarma ekibi ile köylüler de destek verdi. Arama çalışmalarının yapıldığı Zap’da geniş güvenlik önlemi alınırken, çalışma bölgesine Şehit Uzman Çavuş Çiftçi’nin amcasının da geldiği belirtildi.

Milliyet

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.