Hoşgeldiniz  

AK PARTİ’NİN ‘A TAKIMI’ MYK ÜYELERİ AÇIKLANDI

admin | 30 Mayıs 2017 | Ataşehir Ak Parti, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Türkiye A- A+

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Binali Yıldırım Genel Başkan Vekili olduğu AK Parti’nin yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini açıkladı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ak Parti  Sözcüsü Mahir Ünal tarafından yapılan açıklamaya göre Binali Yıldırım Genel Başkan Vekili olarak görevlendirilirken Mustafa Ataş Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Abdulhamit Gül AK Parti Genel Sekreteri olarak görevlendirilirken, Belediye başkanlığı deneyimi olan Erol Kaya Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

3.Olağanüstü Büyük Kongre ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partiye dönüşünün herkesi mutlu ettiğini, Erdoğan başkanlığında ilk MKYK toplantısının gerçekleştirildiğini belirten Mahir Ünal, toplantıda 16 Nisan’da yapılan halk oylamasının ve 2019 seçimlerine yönelik ne tür hazırlıklar yapılacağının değerlendirildiğini belirtti.

Teşkilatların yıl sonuna kadar performans ve başarı oranlarının değerlendirilmesine karar verildiğini aktaran Ünal, 15 Temmuz’un toplumsal etkileri üzerine de değerlendirmeler yapıldığını ifade etti.

Toplantıda, ayrıca FETÖ ile mücadele, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da sürdürülen terörle mücadelenin gündeme geldiğini belirten Ünal, bu konuda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun MKYK’yı bilgilendirdiğini dile getirdi.

Ünal, olağanüstü kongrede yapılan tüzük değişikliği ile Başbakan Binali Yıldırım’ın AK Parti Genel Başkan Vekili olarak görevlendirildiğini anımsattı.

Ünal, AK Parti’nin yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini de açıkladı.

AK Parti’nin yeni MYK üyeleri şu İsimlerden oluştu:

Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Sekreteri  Abdulhamit Gül.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.