Hoşgeldiniz  

Ak Parti Mv. Berat Çonkar ‘Ataşehir’de Güçlü Destekle Geleceğiz’

admin | 13 Mart 2013 | Genel A- A+

ak parti mv_Ataşehir sorumluları  Bağış ve  Satır, Ataşehir bölge sorumluluğunu genç ve enerjik  milletvekili Berat Çonkar’a devrederek yeni sorumluluk bölgeleri Maltepe’ye gittiler.

Recep Kenan/itvhaber.com

Halkımızın da arkamızda olduğu güçlü bir destekle geleceğiz, iddiası ile yeni sorumluluk bölgesi Ataşehir’de göreve başlayan, Ak Parti Milletvekili Ahmet Berat Çonkar ile yeni sorumluluk bölgesi Ataşehir’i konuştuk. Diğer taraftan Ataşehirlilere de, Ak Parti Bölge Milletvekili ve Ataşehir’den sorumlu Ahmet Berat Çonkar’ı tanıtmak amacındayız Ataşehirweb.com haber sitesi olarak.

Ataşehir’den sorumlu, Ak Parti Bölge Milletvekili Ahmet Berat Çonkar ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sunuyoruz sizlere;

Ak Parti Milletvekili Ahmet Berat Çonkar Kimdir?

1976 Ankara doğumluyum. Aslen Bolu Geredeliyim. İlk orta lise tahsilimi Ankara’da tamamladım. Üniversite eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi’nde bitirdim. Sonrasında üç sene kadar özel sektörde dış ticaret alanında, uluslar arası pazarlama alanında çalıştım. Akabinde Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisansımı tamamladım. İşletme alanında, uluslar arası işletme konusunda uzmanlaştım. Toplam yedi sene Amerika Birleşik ak parti mv_5Devletleri’nde Miami şehrinde yaşadım. Orada uluslar arası finans alanında özel sektörde bir şirkette beş sene kadar uluslar arası pazarlama, işletme alanında Latin Amerika ve Karayip ülkeleri ağırlıklı olarak yöneticilik yaptım.

2007 yılında Türkiye’ye dönüş yaptım. Bu dönemde Ak Parti’den İstanbul Milletvekili adayı olarak aktif siyasete başladım. Seçimlerde Milletvekili olamadım. Ama Sayın Başbakanımızın verdiği görevle Başbakanlıkta Başbakan danışmanı olarak iki sene kadar görev yaptım. Akabinde de yine iki sene süresince de o dönemim TBMM Başkanımız Mehmet Ali Şahin’in Dış İşleri Danışman’ı görevini yürüttüm.

2011 genel seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girdim. Şu anda TBMM Dış İşleri Komisyonu Üyesiyim Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Mevlüt Çavuşoğlu’nun yardımcısıyım. Dış ilişkiler Başkan Yardımcısı olarak orada da görevim var. Ayrıca Parlamenterler Asamblesi Türk Gurubu’nda da üye olarak hizmet veriyorum. Türkiye Kolombiya Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Başkanı, Almanya Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Başkan Yardımcısıyım. Şu anda da 6 aylık bir süre için Ataşehir İlçesi’nden sorumlu milletvekili olarak görev yapıyorum.

 

ak parti mv_4
Ataşehir’i inceleme zamanınız oldu mu? Mihrimah Belma Satır’dan nasıl Bir Ataşehir devraldınız? Ataşehir’i değerlendirir misiniz?

Devir teslim sırasında görüşmelerimiz oldu Milletvekilimiz Mihrimah Belma Satır ile Ataşehir konusunda. Ayrıca İlçe Başkanımız Sayın Nimetullah Topu ile bu konu ile ilgili görüşmelerimiz oldu. Alanda yaptığımız bazı çalışmalarımız oldu. Yerel seçimler yaklaşırken Ataşehir’imizin temel meselelerini değerlendirdik. Bizim yapabileceğimiz çalışmalar noktasında önceliklendireceğimiz projeler neler olabilir? Bu konular üzerinde istişarelerde bulunduk. Şu anda da o hususlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. Teşkilat ile teşkilat birimlerimizle; gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla, ana kadememizle birlikte çeşitli faaliyetlerimiz devam ediyor. Tabi ki amacımız Ataşehir’e daha iyi hizmet getirebilecek, halkımızın güvendiği, güvenebileceği, hizmet alabileceği bir yönetimi yerel yönetimde de kavuşması noktasında da bizim ortaya koyacağımız projelerle Ataşehir’imize de bir Ak Partili belediye başkanını kazanılması noktasında da bir hedefimiz var. Bu çerçevede de azimle, kararlılıkla, samimiyetle, ekip ruhu içerisinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

ak parti mv_2
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu açıkça gösterdiği hedef; “Ataşehir’i istiyoruz” hedefi sizin için itici güç olacaktır sanırım.

Bizim siyasi çalışmalarımızda hedefler koymak ve bu hedefler çerçevesinde çalışmak önemlidir. Buna inanıyoruz. Başbakanımızda, İl Başkanımızda gerçekten siyaseti çok iyi bilen ve ekibini, kadrosunu da bu çerçevede somut hedefler koyan, çalışmaya teşvik eden liderler. Tabii ki Ataşehir’de bizim çok emek verdiğimiz, gelişmesi noktasında değer verdiğimiz bir bölge. İstanbul’umuzun yıldızı olmaya aday, yıldızı olacak bir ilçe Ataşehir. Bu noktada biz genel olarak merkezi hükümet olarak ta Ataşehir’i önemsiyoruz. Tabii bunun belediyedeki hizmet anlayışıyla da bütünleştiği noktada çok daha güzel bir Ataşehir ortaya çıkacağına inanıyoruz. Bu çerçevede de elbette ki bizim yerel seçimlerdeki hedefimiz; halkımızın daha iyi hizmet alabileceği, daha güzel projeleri hayata geçirebileceğimiz bir Ataşehir’e kavuşması. Biz buna da hükümet olarak da İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ve ilçe belediyesi olarak bir sinerji içerisinde, bir sistematik çalışma yaptığımız zaman; Ataşehir halkı tabii ki bundan olumlu manada hizmetlerle istifade edecek, katkı görecek, Ataşehir’e katkı sağlayacaktır. Buna gönülden inanıyoruz. İnşallah bunu başaracağımıza inanıyoruz.

 

 

Yaklaşan Yerel Seçimler sıkı bir çalışma dönemi getiriyor. Ak Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı hazır mı bu seçim dönemi çalışmalarına?

Siyasi Parti, Ak Parti olarak en büyük gücümüz teşkilatlarımız. Ak Parti Ataşehir Teşkilatımız da örnek gösterebileceğimiz; çalışmasıyla, uyumuyla, dinamizmiyle gerçekten örnek gösterebileceğimiz bir teşkilatımız. Biz o anlamda, Nimetullah Başkan’ın yönetiminde, Ataşehir Teşkilatımızın tam bir inanmışlık ve kararlılık içerisinde; hedefe kilitlenmiş şekilde çalıştığını görüyoruz.
Ataşehir’de Güçlü Destekle Geleceğiz

 

ak parti mv_3
Önümüzdeki Yerel Seçimlerde sizin başkanlığınızda Ak Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı çalışmalarınızda hedefiniz nedir?

Bizim yerel seçimlerde hedefimiz; Ataşehir’de güçlü bir şekilde, vatandaşımızın, halkımızın buyurun Ak Parti olarak siz burayı, bu belediyeyi en güzel şekli ile yönetin, biz arkanızdayız diyebileceği güçlü bir şekilde belediyeyi kazanacağımıza inanıyoruz. Bu noktadaki teşkilatımızın şu anda yapmış olduğu üye çalışmalarını, sandık kurulları ile ilgili çalışmaları, bir araya geldiğimiz salon toplantılarımız, teşkilat çalışmalarımızda yaptığımız danışma toplantılarımızla bu dinamizmi yakalamış durumdayız. Seçime doğru da bunun ivmelenerek, kuvvetlenerek artacağını düşünüyorum. Tabi ki strateji planımızın da alana uygulanması ile birlikte inşallah güzel bir seçim kampanyasıyla da güzel bir sonuç elde edeceğimize inanıyorum.
Ataşehirlilere son mesajlarınız nedir?

İstanbul milletvekili olarak bizim gayemiz yaşadığımız ilçelerin mahallelerin, ülkenin, şehrin en iyi standartlara ulaşması. Problemlerin tespit edilerek, kararlılıkla; halkımızın önem verdiği meselelerin öncelikle ele alınmasıdır. Biz çünkü gücümüzü milletimizden ve seçmenimizden alıyoruz. Onların görüşlerine değer veriyoruz. Onların bize vermiş olduğu tepkiler ve düşünceler sayesinde projelerimizi geliştiriyoruz. Ataşehir halkının da bu çerçevede bizlerle birlikte güzel bir Ataşehir’i oluşturma noktasında birlikte hareket edeceklerini düşünüyoruz. Onların, Ataşehirli kardeşlerimizin desteklerini dualarını bekliyoruz.

 

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Ak Parti Mv. Berat Çonkar ‘Ataşehir’de Güçlü Destekle Geleceğiz’ için 1 yorum

  1. necati çağdaş dedi ki:

    sayın kardeşim.içerenköyün yerlisi sayılırım.yıllardır diğer parti belediyer yönetiyor artık özlem bitsin, inşallah,birde acil imar bekliyozz, öncelik içerenköy çıksın.ptt hastanesinin arka bölğesi ali ğazi baba camii çevresi sakiniyim sayğılarımzla.

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.