Hoşgeldiniz  

23 Nisan Ataşehir’de Şenlik Havasında Başladı

admin | 22 Nisan 2013 | Ataşehir, Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Özel Haber A- A+

nisanAtaşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali, birbirinden farklı etkinlikle şenlik havasında başladı.

Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali, birbirinden farklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 3. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali, 20 Nisan Cumartesi günü saat:13.00’da Ferhatpaşa ve Yeni Çamlıca Ataevi ile Deniz Gezmiş Parkı’nda düzenlenen renkli gösterilerle başladı. Ataşehir Belediyesi’nin konuğu olarak Almanya, Arnavutluk, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, Meksika, Polonya ve Yakutistan’dan gelen 184 çocuk festivale renk kattı. Cumartesi günü başlayan festival coşkusu, konuk çocuklar ile Ataşehir Belediyesi folklor ekibi ve ritim gurubunun 21 Nisan Pazar günü İçerenköy Carrefour AVM’deki gösterileri ile devam etti.

Ataşehir Çocukları Kucakladı

Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali’nin üçüncü günü olan 22 Nisan Pazartesi günü ise konuk çocuklar ve öğretmenleri Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi makamında ziyaret etti. Konuk çocuklar, Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye çeşitli hediyeler vererek, teşekkürlerini sundular. Başkan Battal İlgezdi de çocuklara ve öğretmenlerine çeşitli hediyeler verdi. İlk öncelikle ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan İlgezdi, 23 Nisan’ın dünya çocuklarını kucaklayan bir gün olduğunu ve böyle bir günde dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocukları ağırladıkları için çok mutlu olduklarını belirtti. Festival, 23 Nisan Salı günü gerçekleşecek kortej, gala ve Keremcem konseri ile devam edecek.
3.Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali’nde çevre unutulmayacak

22 Nisan Dünya Günü, 3.Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali kapsamında Ataşehir Belediyesi ve Ülker Sports Arena işbirliğiyle kutlanacak.

23 Nisan’da Çocuk Festivali Galası’nın yapılacağı Ülker Sports Arena’nın girişine Dünya şeklinde bir posta kutusu yerleştirilecek.
Ataşehir Belediyesi’nin Festival davetlisi olarak dokuz ülkeden gelen çocuklarla Ataşehirli çocuklar, daha yeşil ve temiz bir dünyaya duydukları özlemi dile getiren mektuplarını ve resimlerini bu kutuya atacak. Mektup ve resimler daha sonra Ataşehir Belediyesi tarafından sergilenecek.

22 Nisan’ın Dünya Günü olarak kutlanması fikri ilk kez 1969’da San Francisco’da düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansı’nda ortaya atıldı. İlk kutlama, 22 Nisan 1970’de ABD’de 20 milyon kişinin katılımıyla gerçekleşti. Bu kutlamada dünyanın karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekildi.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.