Hoşgeldiniz  

Türk Telekom’da Genel Müdür değişti

admin | 04 Eylül 2012 | Ekonomi, Genel, Gündem, Manşet A- A+

Türk Telekom Grubu şirketlerinden TTNET AŞ’de Genel Müdürlük görevini yürüten Tahsin Yılmaz’ın, 4 Eylül 2012 tarihi itibariyle Türk Telekomünikasyon A.Ş. Genel Müdürlüğüne getirildiği bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada Türk Telekomünikasyon AŞ’de sürdürülebilir büyümeyi daha etkin hale getirecek üst düzey yönetici değişiklikleri gerçekleştirildiği kaydedildi.

2006 yılından itibaren Türk Telekomünikasyon AŞ’de çeşitli görevlerde bulunan ve 2010 Ağustos ayından bu yana Türk Telekomünikasyon AŞ Genel Müdürlük görevini yürüten Gökhan Bozkurt’un, 4 Eylül 2012 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Başkanı Özel Danışmanı olarak atandığı belirtilen açıklamada, “2008 yılından bu yana Türk Telekom Grubu şirketlerinden TTNET AŞ Genel Müdürlük görevini yürüten Tahsin Yılmaz, 4 Eylül 2012 tarihi itibariyle Türk Telekomünikasyon AŞ Genel Müdürlüğüne getirildi” ifadesine yer verildi.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri ise, yeni görevlendirmelere ilişkin olarak yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
“Tahsin Yılmaz’ın grubumuz şirketlerinden TTNET’te bugüne kadar gösterdiği başarılı çalışmaları Türk Telekom’da devam ettireceğine inancım tamdır. Değişerek ve büyüyerek sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetlerle dünya standartlarında hizmet veren bir telekomünikasyon şirketi haline gelen Türk Telekom, yeni yönetimiyle müşterilerine ve diğer tüm paydaşlarına katma değerli hizmetler sunmaya devam edecektir.

Dinamik ve etkili çalışmalarına odaklanacak olan Türk Telekom güçlü ve sürdürülebilir büyüme hedefine bağlı kalacaktır. Liderliği süresince Türk Telekom’un büyümesine değerli katkılar sağlayan Gökhan Bozkurt’a teşekkür ediyorum; kendisi Özel Danışmanım olarak görevine devam edecek ve Türkiye’de ticari faaliyetlerimizde nasıl büyüme elde edeceğimiz ve gelecek dönem stratejimizle alakalı yeni yön ve vizyonumuzu belirleme konularında bana yakinen yardımcı olacaktır.”

Bu arada açıklamaya göre, Kabataş Erkek Lisesive ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu olan ve iş hayatına 1989 yılında PTT’de başlayan Tahsin Yılmaz, 1994 yılından 2004 yılına kadar farklı GSM operatörlerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.
Yılmaz, yurtdışı mobil ve sabit şebekeler alanında üst düzey yöneticilik de yaptı.

Hürriyet – AA

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2020 Haberin Aslı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.